Ekstraklasa. Kluby się obawiają. 16.kolejka będzie przełożona?

Jak powiedział Sport.pl rzecznik Ekstraklasy SA Adrian Skubis, władze ligi dyskutują nad możliwością przełożenia 16. kolejki Ekstraklasy zaplanowanej na najbliższy weekend. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych godzin.

Narada władz ligi jest odpowiedzią na bardzo trudną sytuacją pogodową, zgłaszaną przez kluby Ekstraklasy. Wśród zaniepokojonych zespołów jest między innymi Polonia Warszawa.

"Intensywne opady śniegu sprawiły, że stadion na Konwiktorskiej jest pokryty białym puchem. Polonia liczy na przełożenie 16. kolejki" - napisał klub na swojej stronie internetowej.

- Musimy zachować zdrowy rozsądek. Rozgrywanie meczu w taką pogodę naraża zdrowie piłkarzy oraz naszych kibiców. Jesteśmy za tym, by ta kolejka została rozegrana wiosną - powiedział Daniel Purzycki, menedżer generalny klubu.

Problem w Kielcach

Już w 15. kolejce problem z pogodą mieli gospodarze spotkania w Kielcach, pomiędzy Koroną i Lechem. Mecz rozgrywany był w katastrofalnych warunkach, na zaśnieżonej murawie. Piłkarze obu zespołów starali się jak mogli, ale na śniegu ciężko było o dokładność.

Śnieżyca w Poznaniu

"Boisko było zalewane prysznicem igieł" - opisuje śnieżycę na Bułgarskiej najważniejszy włoski dziennik sportowy "La Gazzetta dello Sport" podkreślając, że mecz Lecha z Juventusem rozgrywano w ekstremalnych warunkach.

Zimowa Liga Europejska (galeria)

Więcej o: