Ekstraklasa. Jose Mari Bakero trenerem Lecha

Hiszpan Jose Mari Bakero został w środę nowym trenerem Lecha Poznań. Umowa z trenerem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2011 roku - poinformowała oficjalna strona internetowa mistrza Polski.

Więcej o Lechu Poznań w specjalnym serwisie Sport.pl

Debiut Hiszpan będzie miał wyjątkowo trudny. W czwartek poprowadzi Lech Poznań w spotkaniu Ligi Europejskiej z Manchesterem City.

Dlaczego Jacek Zieliński musiał odejść z Lecha?

- Długo zastawialiśmy się nad sytuacją, która dotknęła nas w rundzie jesiennej. Pierwszy raz spotykamy się z taką sytuacją. Ciągle w strategii naszego klubu jest to, aby Lech obecny był na arenie międzynarodowej i żeby nasi kibice byli zadowoleni z drużyny. Jeśli chodzi o ligę jest z tym obecnie nie najlepiej. Dlatego zarząd podjął decyzję o tym, że pierwszym trenerem zespołu będzie Jose Mari Bakero - poinformował prezes Lecha Andrzej Kadziński.

- Chciałem podziękować prezesowi i zarządowi za zaufanie. Lech to jeden z najważniejszych klubów w Polsce. Chciałem podziękować poprzedniemu trenerowi, który doprowadził Lecha do fazy grupowej w Lidze Europy. Chcę korzystać z tego, co pozytywnego jest w drużynie i poprawić to, co moim zdaniem wymaga zmiany. Chcemy wygrywać w każdym meczu - powiedział Bakero.

Hiszpan zastąpił na stanowisku trenera Jacka Zielińskiego.

Jose Mari Bakero

W 2005 roku Bakero trafił do Malagi, gdzie zaczął trenerską przygodę z hiszpańską piłką. W 2006 roku został dyrektorem sportowym w Realu Sociedad, ale jeszcze w trakcie sezonu przejął rolę pierwszego szkoleniowca. Rok później był już asystentem Ronalda Koemana w Valencii.

Stamtąd trafił do ligi polskiej - od listopada 2009 roku był trenerem Polonii Warszawa. Stracił pracę we wrześniu 2010 roku. Powodem były niesatysfakcjonujące prezesa Józefa Wojciechowskiego wyniki. Miejsce Bakero zajął Paweł Janas.

Więcej o zmianie trenera przeczytasz na serwisie poświęconym Lechowi Poznań:

Oświadczenie Lecha w sprawie Bakero

Prezes Lecha: Sytuacja nie jest najlepsza

Bakero: Jestem bardzo zadowolony

Bakero oficjalnie trenerem Lecha

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.