Ekstraklasa. Prezes Górnika: Daniel Sikorski będzie odkryciem ligi

PRZEGLĄD PRASY. - Po koniec czerwca 23-letni napastnik Daniel Sikorski podpisał z Górnikiem Zabrze trzyletni kontrakt. Piłkarza Górnikowi polecił sam Lukas Podolski. Prezes beniaminka ekstraklasy przekonuje, że będzie on dużym wzmocnieniem drużyny - donosi ?Przegląd Sportowy?.

Adam Nawałka: Czeka nas trudne wyzwanie [WIDEO] ?

W poprzednich pięciu sezonach Sikorski grał w rezerwach słynnego Bayernu Monachium. W 135. meczach zdobył 33 bramki. Do podstawowego składu mistrza Niemiec nie udało mu się przebić, ale w sezonie 2008/2009 był niewiele gorszy od Thomasa Muellera, który jest teraz gwiazdą kadry Niemiec.

Daniel jest synem byłego napastnika Legi Warszawa Witolda Sikorskiego. Urodził się jednak w Austrii. Do Polski trafił po rekomendacji...Lukasa Podolskiego.

- Podolski polecił nam Daniela - potwierdza prezes Górnika Zabrze Łukasz Mazur.

- Jesienią Sikorski będzie jednym z odkryć ligi - dodał Mazur.

Sam Sikorski także bardzo się cieszy z przejścia do Górnika.

- Górnik wybrałem z dwóch powodów. Po pierwsze namawiał mnie do tego Podolski - to wielki fan tej drużyny, naprawdę myśli, by kiedyś tu zagrać, z "dychą" na plecach. Na razie jednak to ja mam jego numer. Drugi powód to chęć gry w reprezentacji Polski. Na razie mam na koncie występy w młodzieżowej reprezentacji Austrii i nie mam polskiego paszportu. To się jednak zmieni, bo już się o niego staram - powiedział Daniel Sikorski.

Kolejne transfery Wisły  ?

Więcej o: