Mistrz Polski też chce piłkarza Zagłębia Sosnowiec

Rafał Pietrzak z Zagłębia Sosnowiec jest na liście życzeń kilku klubów z ekstraklasy. Pisaliśmy już, że utalentowanym pomocnikiem, zawodnikiem młodzieżowej reprezentacji Polski, interesują się Cracovia i Lechia Gdańsk. Teraz do gry stanęły także Górnik Zabrze, Widzew i Lech Poznań.

- Porozmawiamy z każdym, ale na razie trudno mówić o konkretach - mówi prezes Zagłębia Paweł Hytry. W klubie nie ukrywają, że ewentualny zysk ze sprzedaży 18-letniego piłkarza pozwoli zbilansować zadłużony budżet.

Klub poinformował w środę, że rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Grzegorzem Kurdzielem. Trener bramkarzy ma teraz pracować w Wiśle Kraków. - W Sosnowcu spędziłem wiele fajnych lat. Mam nadzieję, że jeszcze tu wrócę - mówi trener. Wśród ewentualnych następców Kurdziela wymienia się Marka Bębna. Klubową legendę - piłkarza, który stał w bramce Zagłębia jeszcze w latach 70-tych.

Dodajmy, że w klubie czekają na decyzję władz miasta dotyczącą zakupu klubowych akcji. Działacze wierzą, że akt notarialny zostanie podpisany w najbliższych dniach.

Zgodnie z naszymi informacjami klub opuszczają kolejni piłkarze. Do Krzysztofa Myśliwego dołączył Krzysztof Bodziony. W Zagłębiu nie będą też grać Sławomir Pach i Arkadiusz Kłoda. Nowych drużyn szukają też sobie Hubert Jaromin i Dariusz Kłus.

Europa przestrzega Lecha przed Mido ?