Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Ukraiński klub chce kupić Mateusza Cetnarskiego

- Jakie są szanse, że Dawid Nowak zostanie w GKS-ie? Żadne - odpowiada Mariusz Piekarski, menedżer piłkarza. Kolejne odejścia piłkarzy z PGE GKS-u to tylko kwestia czasu.

W poniedziałek trzyletni kontrakt z Polonią Warszawa podpisał Dariusz Pietrasiak. To drugi zawodnik po Jakubie Tosiku, który z Bełchatowa odszedł do stołecznego klubu. Niestety, wszystko wskazuje na to, a raczej jest już przesądzone, że ich śladem pójdą następni. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu umowę z Polonią podpisze Patryk Rachwał, który otrzymał od tego klubu najlepszą ofertę. - Przedstawiliśmy Patrykowi propozycję zostania w GKS-ie, ale raczej nie uda nam się go zatrzymać - mówi Jacek Zatorski, prezes bełchatowskiego klubu.

Wiele wskazuje na to, że tą samą drogą pójdzie Dawid Nowak. Co prawda najskuteczniejszemu zawodnikowi GKS-u kontrakt kończy się w grudniu, ale jest już niemal przesądzone, że już latem piłkarz trafi do Polonii, która zaproponowała mu olbrzymie pieniądze. - Słyszeliśmy, że otrzymał bardzo korzystną ofertę i liczymy się, że także z Dawidem będziemy musieli się pożegnać - przyznaje Zatorski.

- Ustaliliśmy z Dawidem, że to jest najwyższy czas na zmianę klubu. Wystarczająco długo grał w Bełchatowie. To jest odpowiedni czas na zrobienie kroku naprzód w jego karierze. Szans na jego zostanie w GKS-ie tak naprawdę nie ma - deklaruje Piekarski.

Praktycznie przesądzone jest odejście także Mateusza Cetnarskiego, jednego z najzdolniejszych zawodników PGE GKS-u. Kilka dni temu piłkarz przedstawił szefom klubu prośbę o rozwiązanie kontraktu i odejście dzięki prawu Webstera, które umożliwia przejście do zagranicznej drużyny za niewielkie pieniądze (ok. 170 tys. zł). Klubem, który oficjalnie zgłosił się po zawodnika, jest ukraiński Metalist Charków, i jak udało nam się dowiedzieć, transfer jest bardzo prawdopodobny. - Wiemy także, że Cetnarskiego chce kilka drużyn z polskiej ekstraklasy. Jesteśmy gotowi do rozmów, ale na razie mamy tylko jedną oficjalną propozycję [ze Śląska Wrocław - przyp. red.] - mówi Zatorski.

Wszystko o Ekstraklasie - czytaj na Sport.pl ?