Ekstraklasa. Orlen sponsorem tytularnym? Firma zaprzecza

PRZEGLĄD PRASY. Jak donosi "Przegląd Sportowy", od przyszłego sezonu sponsorem tytularnym polskiej Ekstraklasy piłkarskiej będzie Orlen. Według dziennika negocjacje są bliskie końca. Tymczasem Orlen wydał oświadczenie w którym dementuje te rewelacje.

Wszystkie akcje polskiej ligi na Ekstraklasa.tv ?

Poprzednim sponsorem Ekstraklasy był operator telefonii komórkowej Orange. Od dwóch lat najwyższa klasa rozgrywek piłkarskich w Polsce pozostaje bez sponsora tytularnego.

Teraz ma się to zmienić. Jak donosi "Przegląd Sportowy", negocjowany kontrakt może opiewać nawet na 15 milionów złotych rocznie, co zwiększyłoby budżet każdego klubu Ekstraklasy o blisko milion złotych.

W ostatnich sezonach kluby zasilane były jedynie środkami ze sprzedaży praw telewizyjnych i pieniędzmi od Warki, która za trzyletni sponsoring zapłaciła

10 mln zł. Mniejszym klubom ligi środki te nie wystarczały, i to one miały naciskać na prezesa Andrzeja Rusko, by znalazł Ekstraklasie sponsora tytularnego.

- Pan Rusko nie może ignorować tych głosów - mówi informator "Przeglądu". - Jesienią będą wybory nowego prezesa zarządu spółki. Z argumentem "patrzcie, załatwiłem sprzedaż praw telewizyjnych na rekordowym poziomie, a teraz macie solidnego sponsora" o reelekcję może być spokojny - dodaje osoba znająca kulisy rozmów.

Oświadczenie PKN Orlen

W związku z dzisiejszą publikacją Przeglądu Sportowego zatytułowaną "Orlen bierze polską ligę jako sponsor tytularny" autorstwa Antoniego Bugajskiego i Grzegorza Rudynka PKN ORLEN z całą stanowczością dementuje zawarte w nim nieprawdziwe informacje.

PKN ORLEN wprawdzie otrzymał propozycję sponsoringu ale jej nie przyjął i nie ma w planach sponsorowania Ekstraklasy. Nie uprawnione są więc stwierdzenia zawarte w artykule typu "Koncern paliwowy ORLEN ma zostać sponsorem tytularnym ligi piłkarskiej Ekstraklasy " czy też "Wartość umowy może wynosić nawet 15 mln zł rocznie".

Biuro Prasowe PKN ORLEN

Chaos w terminarzu Ekstraklasy ?

Więcej o: