Ekstraklasa. Yssouf Kone na celowniku Lecha

PRZEGLĄD PRASY. - Wobec nieustających spekulacji o odejściu z Lecha Roberta Lewandowskiego działacze poznańskiego klubu intensywnie rozglądają się za nowym napastnikiem. Na ich celownik trafił zawodnik rumuńskiego CFR Cluj - Yssouf Kone - podaje piątkowy ?Przegląd Sportowy?.

- Jeśli rzeczywiście latem Robert Lewandowski odejdzie, to wówczas będziemy chcieli w jego miejsce pozyskać dwóch ofensywnych graczy. Ważne, żeby byli to zawodnicy dorównujący poziomem Robertowi - mówi dyrektor sportowy Lecha Marek Pogorzelczyk.

Czy takim zawodnikiem może być reprezentant Burkina Faso - Yssouf Kone? O zainteresowaniu władz Lecha piłkarzem CFR Cluj pisaliśmy już tutaj .

Na jednym z ostatnich meczów Lecha obecny był niemiecki menedżer, który zaproponował poznaniakom kupno Kone - Lech wyraził wstępne nim zainteresowanie.

28 - letni Afrykańczyk do Europy trafił z marokańskiego Olympique Safi. Grał we włoskim Lecce, w norweskim Rosenborgu Trondheim (w jego barwach strzelił 10 goli w eliminacjach Ligi Mistrzów). W CFR Cluj gra od 2008 roku.

Jeśli jednak ten transfer nie wypali, Lech rozważa też kupno innych zawodników. Między innymi Artura Sobiecha z Ruchu Chorzów, czy Witalija Rodionowa z BATE Borysów.

Szanuję innych! - mówi Onyszko ?

Więcej o: