Piłka nożna: Mecze nielegalne

PRZEGLĄD PRASY: Od miesiąca wszystkie imprezy sportowe w Polsce odbywają się nielegalnie - donosi ?Przegląd Sportowy?. Ich organizatorzy narażają się zaś nawet na 8 lat więzienia. Co więcej robią to świadomie.

O co chodzi? Pierwszego lutego tego roku przestały obowiązywać stare przepisy wykonawcze do ustawy o organizacji imprez masowych. Dotyczyły one m.in. wymogów stawianych służbom porządkowym co do ich wyposażenia i wyszkolenia. Rząd powinien wydać nowe rozporządzenie, jak dotąd jednak tego nie zrobił. - Wiem, że podczas meczu Śląsk - Jagiellonia łamaliśmy prawo - przyznaje prezes wrocławskiego klubu Piotr Waśniewski. - Co więcej, pewnie jeszcze kilkakrotnie je złamiemy, ale nie mamy wyjścia.

Wiele firm ochroniarskich jednak rezygnuje z obstawy" spotkań. Władze klubów muszą więc liczyć jedynie na policję, która tymczasowo wydaje zgody na organizację spotkań. W Wałbrzychu jednak takiej zgody nie ma i jedno ze spotkań trzeciej ligi zostało odwołane. Jak długo potrwa owa prowizorka? Według MSWiA do kwietnia.

Wszystko o meczach ekstraklasy na Sport.pl ?