Ekstraklasa. PZPN bliski przejęcia władzy w Ekstraklasie

PRZEGLĄD PRASY: W siedmioosobowej Radzie Nadzorczej Ekstraklasy SA za chwilę większość mogą stanowić ludzie z PZPN. Działacze walczą o władzę, bo już za niespełna rok to właśnie Rada Nadzorcza będzie decydować o tym, kto za kilkaset milionów złotych dostanie ligowe prawa telewizyjne na nowe sezony - podaje sobotnie wydanie ?Przeglądu Sportowego?

Gazeta uważa, że w ten sposób autonomia ligi stanie się pozorna.

Ekstraklasa SA prawo zarządzania ligą otrzymała od PZPN pięć lat temu. Najważniejszym jej organem jest Rada Nadzorcza, która drogą głosowania podejmuje wszystkie strategiczne decyzje. W jej skład wchodzą: jeden przedstawiciel PZPN, reprezentanci czterech najlepszych klubów końca poprzedniego sezonu i dwóch ludzi wybranych spośród pozostałych ligowców (obecnie są to reprezentanci Odry Wodzisław i Jagiellonii Białystok)

Przegląd Sportowy wskazuje, że oprócz Zdzisława Drobniewskiego - przedstawiciela PZPN, w szeregach Rady zasiada Ireneusz Serwotka (prezes Odry), kolejny człowiek utożsamiany ze związkiem. Dodatkowo po zdymisjonowaniu prezesa Ireneusza Trąbińskiego, przedstawicielem Jagiellonii w RN Ekstraklasy ma zostać Witold Dawidowski, szef Podslaskiego ZPN...

- Słyszałem o takiej opcji ale nie uprzedzajmy faktów - ocenia Ireneusz Serwotka. - Nie uważam, że ludzie związani z władzami PZPN mogą szkodzić interesom zawodowej piłki - zakończył prezes Odry.

Wkrótce mecz reprezentacji a... boisko rozdziobane ?

Więcej o: