Ekstraklasa. Bałkańskie testy w Odrze

Trenerzy wodzisławskiego klubu sprawdzili w środę 12 zagranicznych zawodników, wśród których znaleźli się: czterech graczy z Kosowa, trzech Serbów, Słoweniec, Rumun, Słowak, Senegalczyk i Polak. - Z trójką piłkarzy z tej listy podpiszemy kontrakty - zapowiada członek zarządu Odry Dariusz Kozielski.

W Wodzisławiu rozpoczęło się wielkie testowanie, które potrwa do soboty. W tym czasie szkoleniowiec Odry Marcin Brosz bacznie przyjrzy się sporej grupie graczy, głównie z zagranicy. Docelowo na testy do Wodzisławia ma przyjechać 16 piłkarzy. Weryfikacja umiejętności zakończy się grą kontrolną z drużyną Młodej Ekstraklasy Odry.

W pierwszym dniu, sprawdzian przydatności do gry w polskiej ekstraklasie przeszło 12 zawodników, wśród których znaleźli się: czterech graczy z Kosowa: Avdyl Haliti, Shiqeri Alili, Burim Shabani i Labinot Shabani, trzech Serbów: Branislav Atanacković, Duro Jandrić, Vladimir Milenković, Słowieniec Tim Lo Duca, Rumun Lucian Parvu, Słowak Marek Gala, Senegalczyk Cheikh Tall oraz Łukasz Nadolski, wychowanek Polonii Gdańsk, który od 2007 roku występował w norewskim klubie Sogndal IL. - Z trójką piłkarzy z tej listy podpiszemy kontrakty - zapowiada członek zarządu Odry Dariusz Kozielski.

Dodajmy, że bliski przejścia do Odry jest napastnik Arki Gdynia Marcin Chmiest. Na celowniku działaczy z Wodzisławia znalazł się także doświadczony czeski bramkarz Martin Raszka, który przez ostatnie dwa lata bronił w klubie duńskiej ekstraklasy FC Midtjylland.

Copyright © Agora SA