Cztery lata na zapleczu Ekstraklasy i wystarczy. Wisła Kraków w kapitalny sposób wywalczyła awans do elity, zdecydowanie zwyciężąjąc w rozgrywkach I ligi w sezonie 2025/26. Najwięcej punktów, najwięcej zwycięstw, najmniej porażek, najwięcej strzelonych i najmniej straconych bramek - to była absolutna dominacja.
Okienko transferowe przy Reymonta jest stosunkowo spokojne. Potwierdzono na razie dwa transfery przychodzące - obrońcy Maxence'a Maisonneuve'a oraz bramkarza Marcela Łubika, który w zeszłym sezonie zdobył wicemistrzostwo Polski z Górnikiem Zabrze. Nieco więcej zawodników pożegnało się z klubem - m.in. Joseph Colley, Kamil Broda czy Ardit Nikaj.
W Krakowie stawia się więc na ewolucję, a nie na rewolucję. Okazuje się jednak, że przed rozpoczęciem sezonu może dojść do odejścia młodego piłkarza, który w poprzednim sezonie odegrał całkiem sporą rolę. Chodzi o Jakuba Krzyżanowskiego, który w pierwszoligowej kampanii zanotował 30 występów. Pomocnik zdobył jedną bramkę i zanotował pięć asyst.
Zobacz też: Tak szkoli się piłkarzy w Polsce. Jeden klub zawstydza niemal całą Ekstraklasę
Jak informuje portal goal.pl, 20-latkiem interesują się działacze Sturmu Graz. Wicemistrzowie Austrii budują prawdziwą polską kolonię, gdyż piłkarzami Sturmu są już Filip Rózga oraz Szymon Włodarczyk. Czy dołączy do nich również wychowanek Białej Gwiazdy? Jeżeli Austriacy podejmą decyzję o zakontraktowaniu Krzyżanowskiego, będą musieli wysłać przelew do Krakowa. Umowa Krzyżanowskiego obowiązuje bowiem jeszcze przez rok, a zawarto w niej też klauzulę przedłużenia o kolejny sezon.
Dla młodzieżowego reprezentanta Polski nie będzie to pierwszy wyjazd z Polski. Jakub Krzyżanowski sezon 2024/25 spędził bowiem na wypożyczeniu do włoskiego Torino, gdzie był podstawowym zawodnikiem w drużynie Primavery. 29 występów, 2 bramki i 9 asyst - to bilans pomocnika w juniorskim zespole z Turynu.
Wielki powrót Wisły Kraków do Ekstraklasy po czteroletnim pobycie w I lidze przypadnie na domowe starcie z GKS-em Katowice. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi 26 lipca o godzinie 20:15.