Jest kara dla Bergiera za obsceniczne gesty po meczu Widzewa

Jakub Dyktyński, rzecznik prasowy Widzewa Łódź poinformował w mediach społecznościowych, jaka kara spotkała Sebastiana Bergiera za wulgarny gest wobec kibiców Korony Kielce.
Nono Sebastian Bergier
PAP/Piotr Polak

26-letni Sebastian Bergier fatalnie zachował się po zakończeniu meczu poprzedniej kolejki PKO BP Ekstraklasy: Korona Kielce - Widzew Łódź. Po ostatnim gwizdku piłkarze Widzewa Łódź podeszli podziękować fanom za wsparcie. Na stadionie nadal byli kibice Korony Kielce, którzy nie szczędzili im gorzkich słów i zaczęli śpiewać w ich kierunku "pierwsza liga". Bergier uśmiechnął się, ale po chwili wykonał obsceniczny, wulgarny gest. 

Zobacz wideo Tak Polacy bawili się na pożegnaniu Lewandowskiego

Oto kara dla Sebastiana Bergiera

Pojawiły się głosy, że Komisja Ligi może zawiesić piłkarza i nie zagrałby on w arcyważnym meczu ostatniej kolejki z Piastem Gliwice, który może zadecydować o utrzymaniu Widzewa Łódź w PKO BP Ekstraklasie

Wiadomo już, jaka kara spotkała piłkarza. Poinformował o tym Jakub Dyktyński, rzecznik prasowy Widzewa Łódź. Sebastian Bergier ostatecznie będzie mógł zagrać w spotkaniu z Piastem Gliwice. 

"Decyzją Komisji Ligi Ekstraklasy Sebastian Bergier za zachowanie po meczu Korona Kielce - Widzew Łódź otrzymał karę finansową. Zawodnik będzie mógł być brany przy ustalaniu kadry na mecz z Piastem Gliwice" - napisał Dyktyński w serwisie X. 

Bergier w tym sezonie zagrał w 33 spotkaniach, zdobył 14 goli i miał trzy asysty. 

Zobacz także: Zagłębie Sosnowiec przekazało smutne wieści. Nie żyje Kazimierz Duch

Początek meczu Widzew Łódź - Piast Gliwice w sobotę, 23 maja o godz. 17.30. Łodzianie przed ostatnią kolejką z 39 punktami zajmują 15. miejsce w tabeli, ale mają zaledwie punkt więcej od będącej już w strefie spadkowej - Lechii Gdańsk. Gliwiczanie mają 41 punktów i są na 13. pozycji. 

Więcej o: