26-letni Sebastian Bergier fatalnie zachował się po zakończeniu meczu poprzedniej kolejki PKO BP Ekstraklasy: Korona Kielce - Widzew Łódź. Po ostatnim gwizdku piłkarze Widzewa Łódź podeszli podziękować fanom za wsparcie. Na stadionie nadal byli kibice Korony Kielce, którzy nie szczędzili im gorzkich słów i zaczęli śpiewać w ich kierunku "pierwsza liga". Bergier uśmiechnął się, ale po chwili wykonał obsceniczny, wulgarny gest.
Pojawiły się głosy, że Komisja Ligi może zawiesić piłkarza i nie zagrałby on w arcyważnym meczu ostatniej kolejki z Piastem Gliwice, który może zadecydować o utrzymaniu Widzewa Łódź w PKO BP Ekstraklasie.
Wiadomo już, jaka kara spotkała piłkarza. Poinformował o tym Jakub Dyktyński, rzecznik prasowy Widzewa Łódź. Sebastian Bergier ostatecznie będzie mógł zagrać w spotkaniu z Piastem Gliwice.
"Decyzją Komisji Ligi Ekstraklasy Sebastian Bergier za zachowanie po meczu Korona Kielce - Widzew Łódź otrzymał karę finansową. Zawodnik będzie mógł być brany przy ustalaniu kadry na mecz z Piastem Gliwice" - napisał Dyktyński w serwisie X.
Bergier w tym sezonie zagrał w 33 spotkaniach, zdobył 14 goli i miał trzy asysty.
Zobacz także: Zagłębie Sosnowiec przekazało smutne wieści. Nie żyje Kazimierz Duch
Początek meczu Widzew Łódź - Piast Gliwice w sobotę, 23 maja o godz. 17.30. Łodzianie przed ostatnią kolejką z 39 punktami zajmują 15. miejsce w tabeli, ale mają zaledwie punkt więcej od będącej już w strefie spadkowej - Lechii Gdańsk. Gliwiczanie mają 41 punktów i są na 13. pozycji.