Alex Haditaghi jest Kanadyjczykiem irańskiego pochodzenia, właściciel Pogoni nie boi się publikowania mocnych wypowiedzi, również w trakcie trwającego na Bliskim Wschodzie konfliktu. Po bombardowaniu Iranu przez USA i Izrael określił atakujące państwa wraz z Rosją jako "największe zagrożenie dla ludzkości oraz pokoju".
Emmanuel Macron na portalu X opisał przebieg swoich rozmów z prezydentem Iranu, Masoudem Pezeskhianem. Prezydent Francji domagał się zaprzestania działań militarnych w regionie republiki Iranu, uwolnienia swoich obywateli i zagwarantowania bezpieczeństwa w jednej z kluczowych stref wymiany handlowej. Chodzi szczególnie o tankowce z ropą naftową, jej braki wpłynęły na gigantyczny wzrost cen.
Sytuacja wynika oczywiście z toczącej się na Bliskim Wschodzie wojny. Stany Zjednoczone i Izrael zaatakowały Iran, który odpowiedział kontrofensywą, przez którą ucierpiały Bahrajn, Katar czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. W interesie światowych przywódców jest zawieszenie broni.
"Rozmawiałem z prezydentem Iranu, Masoudem Pezeskhianem. [...] Podkreśliłem, że Iran musi natychmiast zaprzestać ataków na kraje regionu. Iran musi również zagwarantować wolność żeglugi poprzez zakończenie faktycznego zamknięcia Cieśniny Ormuz. Na koniec ponownie wyraziłem głębokie zaniepokojenie rozwojem irańskiego programu nuklearnego i balistycznego, a także wszelkimi działaniami destabilizującymi region, które stanowią podstawę obecnego kryzysu. Rozwiązanie dyplomatyczne jest dziś bardziej konieczne niż kiedykolwiek, aby stawić czoła tym kluczowym wyzwaniom, zakończyć eskalację konfliktu i zachować pokój" - czytamy na oficjalnym profilu na platformie X prezydenta Francji.
Zobacz też: Rajović przemówił po wygranej Legii. "Mam nadzieję, że nic się nie stało"
Wpis prezydenta Francji spotkał się z odzewem komentujących, jednym z nich był właściciel Pogoni Szczecin, Alex Haditaghi, pochodzący z Iranu biznesmen w gwałtowny sposób zareagował na słowa Macrona.
"Pie**ol się!" - w taki sposób Haditaghi zareagował na wpis Macrona.
Alex Haditaghi został nowym właścicielem Pogoni Szczecin w marcu 2025 roku. Portowcy znajdują się obecnie na 12. miejscu w tabeli Ekstraklasy.