Goncalo Feio wybrał pierwszego bramkarza Legii w nowym sezonie

Legia Warszawa z pewnością będzie jednym z zespołów rywalizujących o mistrzostwo Polski w sezonie 24/25. Stołeczny klub będzie też walczył o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Na kilkanaście dni przed startem nowego sezonu dowiadujemy się, że Goncalo Feio podjął ważną decyzję ws. pierwszego bramkarza na rozgrywki 24/25. "Wprawdzie wszyscy bramkarze rozegrali w sparingach podobną liczbę minut, ale zmiany w hierarchii między słupkami nie będzie" - czytamy.

Legia Warszawa zakończyła poprzedni sezon Ekstraklasy na trzecim miejscu, co finalnie dało możliwość rywalizacji w eliminacjach do Ligi Konferencji. Wtedy przez większość sezonu podstawowym bramkarzem Legii był Kacper Tobiasz. Największa krytyka spadła na niego po przegranym 2:6 dwumeczu z Molde w 1/16 finału Ligi Konferencji. Pojawiły się też negatywne głosy w kierunku Tobiasza po jego występach w trzecioligowych rezerwach. W pewnym momencie Kosta Runjaić postawił między słupkami na Dominika Hładuna.

Zobacz wideo Deschamps pod ostrzałem krytyki. "To frustruje. Nie tylko kibiców"

Swego czasu media rozpisywały się nt. możliwego transferu Tobiasza za pięć-siedem mln euro. "Po prostu jest nim zainteresowanych tak dużo klubów z topowych lig, że właściwie nie ma opcji, żeby któryś nie złożył za niego satysfakcjonującej oferty" - tak w lutym 2023 r. pisał portal meczyki.pl. Teraz taka kwota wydaje się mało prawdopodobna do uzyskania, przynajmniej w tym momencie. Jak będzie wyglądała jego sytuacja w przyszłym sezonie w Legii?

To ma być pierwszy bramkarz Legii w kolejnym sezonie. "To dobry prognostyk"

Szerzej o tym pisze portal legia.net, który był obecny na przedsezonowym zgrupowaniu klubu w Austrii. Z jego relacji wynika, że Goncalo Feio wybrał już pierwszego bramkarza na kolejne rozgrywki. "Wprawdzie wszyscy bramkarze rozegrali w sparingach podobną liczbę minut, ale wydaje się, że zmiany w hierarchii między słupkami nie będzie. Jako numer jeden sezon rozpocznie Kacper Tobiasz. Na dziś nie ma tematu jego odejścia z Legii. Choć to się w każdej chwili może zmienić" - czytamy.

Wygląda na to, że numerem dwa w bramce Legii pozostanie Hładun, a jako trzeci w hierarchii ma być Marcel Mendes-Dudziński, który będzie występował regularnie w rezerwach. "W zeszłym sezonie często było tak, że zarówno Hładun, jak i Tobiasz na treningach bronili wszystko, a potem w meczach o stawkę zdarzały się błędy, jakie podczas zajęć się nie zdarzały. W Austrii Tobiasz wyglądał bardzo solidnie. W sparingach grał czasowo podobnie jak inni, ale w starciu z Jagiellonią wybronił dwie bardzo dobre i groźne sytuacje. Mamy nadzieję, że to dobry prognostyk przed ligą" - dodaje wspomniany serwis.

Do tej pory Tobiasz zagrał 70 meczów w pierwszym zespole Legii, w których zanotował 23 czyste konta. Do jego debiutu doszło 24 lipca 2021 r. w meczu z Wisłą Płock (1:0). Kontrakt Tobiasza z Legią wygasa w czerwcu 2026 r.

Legia rozpocznie nowy sezon Ekstraklasy od meczu z Zagłębiem Lubin, który odbędzie się w sobotę 20 lipca o godz. 20:15. Relacje tekstowe z meczów Ekstraklasy na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Czy Legia Warszawa zdobędzie mistrzostwo Polski w sezonie 24/25?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.