Media: Sensacyjny zwrot ws. Mariusza Rumaka i Lecha Poznań! "Ma wrócić"

Gdy w połowie poprzedniego sezonu Lech Poznań zastąpił zwolnionego Johna van den Broma Mariuszem Rumakiem, to mało kto wierzył, że to się może udać. Sceptycy mieli rację. Szkoleniowiec wygrał dwa pierwsze mecze, ale potem prowadzona przez niego drużyna grała w kratkę. Na koniec sezonu Lech Poznań zajął piąte miejsce w ekstraklasie, a Rumak przestał być trenerem. Teraz działacze zadecydowali o jego przyszłości. Takiego scenariusza nikt się chyba nie spodziewał.

Pięć zwycięstw, pięć remisów i pięć porażek - takim bilansem w ekstraklasie zakończyła się druga próba Mariusza Rumaka w roli trenera Lecha Poznań. W kilka miesięcy szkoleniowiec zraził do siebie bardzo wiele osób. Nic dziwnego. Lech nie wygrał żadnego z pięciu ostatnich meczów ligowych, przez co stracił jakiekolwiek szanse na grę w europejskich pucharach. A przecież w momencie zwolnienia Johna van den Broma wciąż można było marzyć o mistrzostwie Polski.

Zobacz wideo Kwiatkowski alarmuje: Nie będzie drugiego Lewandowskiego bez wiary i wsparcia

Rumak zostaje w Lechu. Będzie działał przy akademii

Teraz Lech Poznań ma już nowego trenera. Niels Frederiksen już zaczął wprowadzać nowe porządki. Kilka dni temu klub ogłosił, że asystentem szkoleniowca został Sindre Tjelmeland. A co dalej z Mariuszem Rumakiem? Gdy stało się jasne, że przestanie być trenerem Lecha, to zrobiło się o nim cicho. Pojawiły się jedynie informacje, że pozostanie w strukturach klubu.

Teraz potwierdza je "Głos Wielkopolski". Szkoleniowiec ma wrócić do Lecha w roli, którą już pełnił w poprzednich latach.

"Jak słyszymy, trener Mariusz Rumak ma objąć dobrze znaną mu funkcję i wrócić na swoje stanowisko wicedyrektora ds. rozwoju młodych trenerów. W ostatnim czasie był widziany w klubie podczas spotkań" - informuje gazeta.

To samo stanowisko Mariusz Rumak zajmował od 2022 roku, gdy wrócił do Lecha po nieudanej pracy z młodzieżową reprezentacją Polski. "Zależy nam na tym, by wychowywać nie tylko piłkarzy na potrzeby naszego pierwszego zespołu czy reprezentacji Polski, ale także jak najlepszych trenerów. W tej drugiej kwestii pomoże nam osoba Mariusza Rumaka, czyli trenera z dużym ekstraklasowym doświadczeniem oraz doskonale znającego środowisko, w którym funkcjonujemy na co dzień" - informowała wtedy strona Lecha Poznań.

Poznański klub obecnie przygotowuje się do nowego sezonu. Zainauguruje go w niedzielę 21 lipca meczem z Górnikiem Zabrze.

Czy Lech Poznań podjął dobrą decyzję ws. Mariusza Rumaka?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.