Były komendant policji wkracza do polskiej piłki. Tak, ten od granatnika

Do sporych zmian doszło w gabinetach Piasta Gliwice. Pojawili się nowi członkowie Rady Nadzorczej. Szczególnie nazwisko jednego z nich jest dobrze znane w całej Polsce. Mowa o Jarosławie Szymczyku, byłym komendancie głównym policji. Wokół jego osoby było sporo kontrowersji w ostatnich latach. Był głównym zamieszanym w aferze z wybuchem granatu w jego gabinecie.

Piast Gliwice ma za sobą pełen wzlotów i upadków sezon. Szczególnie tak przebiegała runda wiosenna. W niej na ligowe zwycięstwo klub czekał aż pięć meczów. Później przytrafiła się passa czterech spotkań bez zwycięstwa. Na domiar złego drużyna Alaksandara Vukovicia odpadła w półfinale Pucharu Polski. Od tamtej pory piłkarze zaczęli grać zdecydowanie lepiej i zapewnili sobie utrzymanie. Ostatecznie rywalizację zakończyli na 10. lokacie, mając sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Zobacz wideo Probierz stawia na młodzież. "Czasami jest bezczelny"

I mimo że sezon dopiero co dobiegł końca, to władze klubu już myślą o kolejnych rozgrywkach. Najprawdopodobniej w szatni dojdzie do sporych zmian, ale te zaszły już też na wyższych szczeblach. W poniedziałek Piast poinformował o powołaniu nowych członków Rady Nadzorczej Spółki. Szczególnie jedno nazwisko wzbudziło spore zdziwienie.

Zmiany w Piaście Gliwice. Były komendant główny policji członkiem Rady Nadzorczej Spółki

Piast nie należy do jednego właściciela. 66 procent udziałów jest w rękach miasta. I to właśnie władze Gliwic wskazały trzech nowych członków Rady Nadzorczej. To Agnieszka Leszczyńska, Agnieszka Dylewska i Marcin Szeliga. Z kolei mniejszościowy akcjonariusz, Zbigniew Kałuża, wskazał własnego kandydata na stanowisko. To Jarosław Szymczyk.

"Zastąpili oni dotychczasowego Przewodniczącego Rady Nadzorczej, Grzegorza Jaworskiego, a także dwóch pozostałych członków, Zbigniewa Kałużę oraz Krystiana Tomalę" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Szymczyk to dość kontrowersyjna postać. To były komendant główny policji. Tę funkcję pełnił w latach 2016-2023. 7 grudnia 2023 roku stracił jednak posadę. Wcześniej doszło też do sporych kontrowersji z jego udziałem.

14 grudnia 2022 roku doznał lekkich obrażeń po tym, jak w siedzibie Komendy Głównej Policji eksplodował granatnik przeciwpancerny. Do incydentu miało dojść po tym, jak owy przedmiot poruszył sam Szymczyk. Ówczesny komendant tłumaczył, że dostał granatnik od funkcjonariuszy podczas wizyty w Ukrainie. Miał on być nieszkodliwy, ale rzeczywistość okazała się inna. Jak widać, 54-latek znalazł nowe zajęcie i wkroczył do świata piłki nożnej

Zmiany, zmiany w Piaście. Kluczowi piłkarze odchodzą

Nowi członkowie Rady Nadzorczej to nie jedyne zmiany, do jakich dojdzie tego lata. Już teraz wiadomo, że minimum trzech piłkarzy pożegna się z klubem. To Kamil Wilczek, Tom Hateley i Jakub Holubek. Niewykluczone, że z drużyny odejdzie też dwóch innych wartościowych zawodników. Mowa o Arielu Mosórze i Arkadiuszu Pyrce. Jak donosił Sebastian Staszewski, ma to związek ze złą sytuacją finansową klubu

Kolejny sezon Piast rozpocznie już 20 lipca. Pierwszym rywalem będzie Cracovia. 

Czy zdziwił Cię komunikat Piasta Gliwice o Jarosławie Szymczyku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.