Szybko poszło. Kluczowy piłkarz odejdzie z mistrza Polski? Oferta z dużego klubu

Jagiellonia Białystok dość sensacyjnie wygrała mistrzostwo Polski, a wielu zawodników z miejsca stało się gwiazdami ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że znane kluby interesują się piłkarzami najlepszego klubu w Polsce. Zagraniczne media donoszą, że lada moment jedna z gwiazd Jagiellonii może zamienić obecny klub na naprawdę znaną firmę.

Jagiellonia Białystok pod wodzą Adriana Siemieńca zagrała znakomity sezon i dość niespodziewanie wygrała mistrzostwo Polski. Wraz z dobrą formą całej drużyny rosły także akcje poszczególnych piłkarzy, którzy stali się gwiazdami ligi. Okazuje się, że niektórzy gracze Jagiellonii wzbudzili tym zainteresowanie znanych zagranicznych klubów. 

Zobacz wideo Cóż to była za walka! Ewa Swoboda zdobyła medal!

Gwiazda Jagiellonii Białystok na celowniku znanego klubu. Afimico Pululu odejdzie?

Jednym z najważniejszych zawodników mistrzów Polski w poprzednim sezonie był Afimico Pululu i to właśnie ten zawodnik wzbudził zainteresowanie znanego klubu. Nic w tym dziwnego, ponieważ napastnik z Angoli w 35 meczach zdobył 14 goli i zaliczył pięć asyst. A w jakim kraju interesują się zawodnikiem?

Dziennikarz Sacha Tavolieri poinformował, że Pululu obserwuje belgijski KAA Gent. Siódma drużyna poprzedniego sezonu Pro League ma "mieć oko" na Angolczyka i sonduje możliwość ściągnięcia go do siebie już tego lata. Władze klubu miały już nawet skontaktować się z agentami zawodnika i zbadać możliwości przeprowadzenia transferu. 

W kwestii Pululu nie padło zbyt wiele konkretów oprócz tego, że Belgowie uważają zawodnika za dobry ruch po świetnym sezonie w Polsce. Nie wiadomo również, ile ewentualnie Jagiellonia miałaby zażądać za napastnika, którego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. 

Napastnik z Angoli to nie jedyny gracz, który tego lata może odejść od mistrzów Polski. Wcześniej sam dyrektor sportowy Łukasz Masłowski przyznał, że Pululu, Mateusz Skrzypczak, Dominik Marczuk i Bartłomiej Wdowik to zawodnicy, na których klub może zarobić najwięcej. Zainteresowanie innych ekip budzili także Jesus Imaz oraz Nene, a więc razem z Pululu najważniejsi zawodnicy Jagiellonii. 

Czy Afimico Pululu był najlepszym piłkarzem Jagiellonii Białystok w sezonie 2023/24?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.