Wszystko jasne! Beniaminek ogłosił decyzję ws. trenera

Po 19 latach GKS Katowice wraca do Ekstraklasy. Kapitalny finisz sezonu sprawił, że zespół z Bukowej wyprzedził w tabeli Arkę Gdynia i awansował do elity z drugiego miejsca. Lepsza była tylko Lechia Gdańsk. Jednym z architektów sukcesu był trener Rafał Górak, który rozpoczął pracę w Katowicach w 2019 roku. Wiadomo, jaka przyszłość czeka 51-latka, którego umowa wygasa 30 czerwca.

Jeszcze na początku rundy wiosennej wydawało się, że Lechia i Arka są pewniakami jeśli chodzi o bezpośredni awans. Katowiczanie wyskoczyli jednak niczym królik z kapelusza i wyrwali gdynianom bezpośrednią promocję. "Awans GKS przyszedł w momencie, gdy uwielbiane w Katowicach hasło "ekstraklasa albo śmierć!" ucichło. - Ciszej jedziesz, dalej zajedziesz - mówią eksperci o drużynie, która zaskoczyła całą I ligę. Architektem sukcesu jest zaś trener, który jeszcze był niechciany i przez działaczy, i przez kibiców" - pisał Kacper Sosnowski ze Sport.pl.

Zobacz wideo Leszczyński: Jest niedosyt, ale we Wrocławiu wszyscy są zadowoleni

Oficjalnie: Rafał Górak zostaje w GKS-ie Katowice!

Kontrakt Rafała Góraka w Katowicach obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Już dziś wiadomo, że szkoleniowiec będzie pracował przy Bukowej dłużej. Klub wydał oficjalny komunikat w tej sprawie. "Informujemy, że Rafał Górak podpisał kontrakt z GKS-em Katowice na mocy którego będzie pełnił obowiązki pierwszego trenera przez kolejne dwa lata, czyli do końca sezonu 2025/2026" - przekazano.

- Po pięcioletnim cyklu pracy, w którym trener zrealizował zarówno strategiczne cele sportowe, jak i etapowe zadania stawiane przed nim w codziennej pracy, związaliśmy się nowym, dwuletnim kontraktem. Awans GKS-u Katowice do PKO BP Ekstraklasy jest z pewnością pieczęcią pracy wykonanej dotąd przez trenera, niemniej jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie konsekwencja w działaniach, regularny rozwój drużyny i rozwój indywidulany naszych piłkarzy, a także współpraca z wszystkimi współpracownikami Klubu - przyznał na oficjalnej stronie klubowej Dawid Dubas, dyrektor sekcji piłki nożnej GKS-u Katowice.

Gdy Rafał Górak obejmował w 2019 roku GKS Katowice, ten znajdował się w II lidze świeżo po spadku. W przeciągu pięciu lat szkoleniowiec wprowadził klub do Ekstraklasy. Po raz ostatni "Gieksa" grała w elicie w sezonie 2004/05. 

Rywalizacja w Ekstraklasie rozpocznie się już w weekend 19-21 lipca. GKS Katowice pierwszy mecz rozegra u siebie z Radomiakiem Radom. Warto dodać, że niebawem piłkarze przeprowadzą się także na nowy stadion. Trwa końcowa faza budowy obiektu, co potwierdził prezydent Katowic. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.