Media: Gwiazda Wisły Kraków blisko ekstraklasy. Szykuje się hit

Za Lechem Poznań nieudany sezon, w którym najpierw zwolniono Johna van den Broma, a następnie zatrudniono Mariusza Rumaka. Zmiana na stanowisku trenera nie odmieniła zespołu. Mistrzostwo Polski w tym roku nie wróci do Wielkopolski. Nic więc dziwnego, że w Lechu zastanawiają się już nad letnimi wzmocnieniami. Jednym z nich może być gwiazda Wisły Kraków.

Lech Poznań w sobotę zagra z Koroną Kielce i zakończy rozczarowujący sezon. Brak mistrzostwa Polski i zapewnienia sobie prawa gry w eliminacjach do europejskich pucharów to duża plama na klubie ze stolicy Wielkopolski. Zarządzający spoglądają już w kierunku letniego okienka transferowego. Rozważają sprowadzenie piłkarza, który jest największą gwiazdą Wisły Kraków.

Zobacz wideo Nowy trener Lecha już ma pierwszy problem

Lech chce gwiazdę. Agent przylatuje 

Według informacji portalu Meczyki.pl poznaniacy są zainteresowani rozchwytywanym zawodnikiem. Chodzi o Angela Rodado - hiszpańskiego napastnika Wisły. Wedle doniesień kontakty w tej sprawie trwają już od wielu miesiącu, zaś w nadchodzącym tygodniu ma dojść do rozmów agenta ws. przyszłości snajpera

To ruch, który mógłby być jednym z hitów letniego okna transferowego. Rodado to strzelec 25 bramek, ale przede wszystkim główny architekt triumfu Wisły w Pucharze Polski. To jego gol strzelony w dogrywce Pogoni Szczecin dał krakowianom wygraną i powrót do europejskich pucharów. 

- Powiem szczerze: wygranie tego Pucharu Polski, podarowanie go fanom Wisły było jego obsesją. O niczym innym nie mówił i nie myślał w tych dniach przed meczem. Bardzo mu zależało, żeby po wielu latach sympatycy Wisły wspominali ten mecz, występ jego i kolegów. I to mu się udało. Powiem tak: pracuję od 20 lat jako agent i nigdy jeszcze nie widziałem takiej więzi między piłkarzem a kibicami - mówił agent piłkarza Miguel Riera w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Agent komentował także kwotę 2,5 mln euro, której rzekomo Wisła miałaby oczekiwać za swojego snajpera. - Mówiąc o kwocie 2,5 mln euro to jakby odstraszać inne kluby od zainteresowania Angelem. Ale to tak nie zadziała. Zainteresowanie jest duże, a my te oferty będziemy szczegółowo analizować - tłumaczy.

Wisła wciąż nie jest pewna gry w barażach o Ekstraklasę, a jej awans do elity jest na dziś kwestią odległej perspektywy. Wygląda na to, że przyszłość hiszpańskiego napastnika rozstrzygnie się wkrótce. Riera przyznał, że zainteresowanie przejawiają nie tylko polskie kluby. Zawodnika w swoich szeregach chętnie widziałyby także drużyny z Włoch i Turcji.

Czy Angel Rodado trafi do Lecha Poznań?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.