Byli objawieniem Ekstraklasy. Wiadomo, co z ich trenerem w kolejnym sezonie

Stal Mielec kończy czwarty z rzędu sezon na poziomie ekstraklasy. Już wiadomo, kto poprowadzi ją w kolejnym. Pomimo licznych spekulacji posadę trenera zachowa dotychczasowy szkoleniowiec Kamil Kiereś. 49-latek przedłużył kontrakt, a wraz z nim pozostali członkowie sztabu. Klub w środę wydał w tej sprawie specjalny komunikat.

Stal Mielec w środę przekazała ważną wiadomość dla piłkarzy i kibiców. Choć media informowały, że może w niej dojść do zmiany na ławce trenerskiej, ostatecznie wszystko zostanie po staremu. Klub oficjalnie potwierdził, że przez kolejny rok pierwszym szkoleniowcem nadal będzie Kamil Kiereś.

Zobacz wideo Oto następczyni Igi Świątek?

Wszystko jasne ws. posady trenera Stali Mielec. Jest komunikat klubu. "Nowy kontrakt"

Komunikat w tej sprawie pojawił się na stronie internetowej Stali. - Klub FKS Stal Mielec S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym został przedłużony kontrakt z trenerem Kamilem Kieresiem oraz wszystkimi trenerami sztabu szkoleniowego PGE FKS Stal Mielec. Nowy kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku - czytamy.

Stary kontrakt Kieresia miał obowiązywać do końca tego sezonu i jeszcze do niedawna losy szkoleniowca w drużynie z województwa podkarpackiego stały pod znakiem zapytania. Media informowały, że w razie nieprzedłużenia umowy 49-latka mógłby zastąpić trener Puszczy Niepołomice Tomasz Tułacz lub zwolniony niedawno z Cracovii Jacek Zieliński. Tak się jednak nie stanie.

Kamil Kiereś trenerem Stali Mielec został w marcu ubiegłego roku. W końcówce poprzedniego sezonu udało mu się doprowadzić zespół do 11. miejsca w tabeli. Pod jego wodzą Stal rozegrała 45 spotkań, z których 16 wygrała, 14 zremisowała, a 15 przegrała. Wcześniej Kiereś trenował Górnika Łęczna, Stomil Olsztyn, GKS Tychy oraz GKS Bełchatów.

Na jedną kolejkę przed końcem sezonu ekstraklasy Stal Mielec ma w dorobku 43 punkty i w tabeli zajmuje 11. miejsce. Do rozegrania pozostało jej jeszcze starcie z ostatnim w stawce ŁKS-em Łódź (w sobotę 25 maja o 17:30). Mielczanie z pewnością nie pogorszą już swojej sytuacji. Mogą za to awansować nawet na dziewiątą pozycję.

Czy popierasz decyzję władz Stali Mielec o przedłużeniu umowy z Kamilem Kieresiem?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.