Przełom ws. sprzedaży Górnika Zabrze! Oto kandydat. Podolski jest na "tak"

Temat zarządzania piłkarskim Górnikiem Zabrze ciągnie się nieustannie od wielu lat. Teraz jednak może wreszcie dojść do przełomu w całej sprawie, a mianowicie sprzedaży prywatnemu inwestorowi. Jak podaje "Dziennik Zachodni", pojawił się zdecydowany faworyt do zakupienia klubu, którego popiera także Lukas Podolski. Nowe władze miasta Zabrze mają być mocno zdeterminowane, by doszło do transakcji.

Właścicielskie niejasności i bałagan organizacyjny w Górniku Zabrze to ciągnący się od lat "serial", który dla fanów klubu ma już zdecydowanie za wiele odcinków. Małgorzata Mańka-Szulik, która pełniła rolę prezydenta Zabrza od 2006 roku, trzymała sprawy związane z Górnikiem w żelaznym uścisku. Stała się przy okazji pośród fanów legendarnego klubu wrogiem publicznym nr 1. Niedawne wybory prezydenckie zakończyły jednak jej 18-letnie rządy. Pojawienie się nowej prezydent, Agnieszki Rupniewskiej, rozbudziły nadzieje, że zespół wreszcie trafi w prywatne ręce. Jak się okazuje, są to nadzieje niebezpodstawne. 

Zobacz wideo Tak wygląda baza Polaków na Euro 2024. Hotel w fabryce piór, treningi w akademii dwukrotnego mistrza Niemiec

Nowy zarząd Zabrza zdeterminowany

Jak informuje "Dziennik Zachodni", sprawy dotyczące prywatyzacji Górnika mocno ruszyły z miejsca. Nowy zarząd miasta chce odciążyć budżet z utrzymywania klubu i sprzedać go odpowiedniemu kandydatowi. W tym celu nowa prezydent Zabrza doszła do porozumienia z Radą Nadzorczą Górnika i wkrótce ma zostać powołany nowy, dwuosobowy zarząd z jasną misją dopełnienia transakcji.

Kto natomiast miałby zakupić zabrzański zespół? Zdaniem "Dziennika Zachodniego" zdecydowanym faworytem w tej kwestii ma być firma Zarys. To producent sprzętu medycznego działający w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Taki scenariusz akceptować ma nie tylko miasto, ale również Lukas Podolski.

Podolski pozytywnie nastawiony. Wprowadzi do klubu swojego człowieka?

Większość osób śledzących polską Ekstraklasę zapewne wie, jak bardzo mistrz świata z 2014 roku zaangażowany jest obecnie we wszystko, co dotyczy Górnika. Zarząd miasta Zabrze też doskonale to rozumie, dlatego zdanie Podolskiego ma być mocno brane pod uwagę. Ten ma zaś przychylnie patrzeć na sprzedaż klubu firmie Zarys. Możliwe jest także, że mniejszościowy pakiet akcji zakupi Thomas Hansla. To niemiecki biznesmen i bardzo dobry znajomy Lukasa Podolskiego. W październiku zeszłego roku deklarował, że byłby realnie zainteresowany zakupem klubu. 

Czy Górnik Zabrze trafi wreszcie w prywatne ręce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.