Raków Częstochowa z sensacyjnym "transferem medycznym"! I to w dniu meczu

Sytuacja z bramkarzami w Rakowie Częstochowa nie wyglądała najlepiej. W związku z urazami Vladana Kovacevicia i Muhameda Sahinovicia jedynym zdrowym bramkarzem do dyspozycji Dawida Szwargi był Kacper Bieszczad. Raków postanowił skorzystać z transferu medycznego, do którego dopuszcza PZPN. Do klubu spod Jasnej Góry trafia bramkarz mający ponad 300 występów na poziomie Ekstraklasy, który wygrał trzy mistrzostwa Polski.

Raków Częstochowa ma ostatnio spore problemy z obsadą bramki. Ze względu na urazy brakuje Vladana Kovacevicia oraz Muhameda Sahinovicia. O ile Vladan wkrótce powinien wrócić do gry, o tyle Sahinović naderwał mięsień czworogłowy i wypadł na cztery tygodnie. Warto dodać, że młodszy z bramkarzy pojawił się między słupkami w ostatnim starciu z Legią Warszawa (1:1). To sprawia, że teraz jedynym zdrowym bramkarzem w kadrze Rakowa jest Kacper Bieszczad, który grał ostatnio przeciwko Radomiakowi Radom (1:2).

Zobacz wideo Santos zwolniony z Besiktasu. Jest reakcja PZPN

W związku z tą sytuacją media informowały, że Raków dokona tzw. transferu medycznego, który jest dopuszczalny przez PZPN w przypadku potwierdzonej choroby bądź kontuzji. W tej sytuacji głównym wyborem był Dusan Kuciak, który wciąż jest związany z Lechią Gdańsk, ale w tym sezonie nie zagrał ani jednego meczu. Kontrakt Słowaka z Lechią wygasa w czerwcu br. Później jednak pojawiły się niepokojące informacje, że transfer Kuciaka nie dojdzie do skutku. Ma to związek z faktem, że Lechia jest winna Kuciakowi sporo pieniędzy.

Raków dokonuje transferu medycznego. W dniu ligowego meczu

Wszystko jednak zostało już dogadane, więc transfer Kuciaka do, wciąż aktualnego, mistrza Polski stał się faktem. Raków poinformował w oficjalnym komunikacie o sfinalizowaniu wypożyczenia bramkarza do końca trwającego sezonu. Tym samym Dawid Szwarga będzie miał do dyspozycji dwóch bramkarzy na piątkowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Jeżeli Kuciak wystąpi w wyjściowym składzie, to będzie jego pierwszy mecz o stawkę od 27 maja zeszłego roku i starcia z Piastem Gliwice (0:3).

"Nie możemy pozwolić sobie na to, by w takim momencie sezonu mieć do dyspozycji jednego bramkarza. W przypadku, odpukać, kontuzji Kacpra, mielibyśmy ogromny problem. O umiejętnościach mówić nie będziemy, ale zdajemy sobie sprawę, że taka sytuacja stawia Kacpra w obliczu dużej presji" - przekazywały osoby związane z Rakowem, cytowane przez portal weszlo.com.

Niewykluczone, że Kuciak przyda się Rakowowi tylko pod kątem rywalizacji z Górnikiem, bo wspomniane źródło podaje, że Kovacević ma być gotowy do gry na starcie z Widzewem Łódź, które odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o godz. 20:00.

Kuciak ma za sobą ponad 300 występów w Ekstraklasie, w której występował już jako zawodnik Legii Warszawa (2011-2016) oraz Lechii Gdańsk (2017-2024). Do tej pory wygrał trzy mistrzostwa Polski, pięć Pucharów Polski i jeden krajowy Superpuchar.

Tuż przed piątkową rywalizacją z Górnikiem Raków zajmuje piąte miejsce z 46 punktami i traci sześć do prowadzącej Jagiellonii Białystok.

Czy Raków Częstochowa zdoła obronić mistrzostwo Polski?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.