Lech już ogłasza. Na to czekają wszyscy w Poznaniu

Tegoroczne "Derby Polski", czyli starcie Lecha Poznań z Legią Warszawa, mogą być kluczowe dla układu tabeli ekstraklasy. Oba zespoły wciąż pozostają w walce o europejskie puchary, a może nawet o mistrzostwo kraju. Do meczu pozostało jeszcze sporo czasu, a Lech już przekazał niesamowite wieści. O odpowiednią oprawę hitu nie ma co się martwić.

Spotkania Lecha Poznań z Legią Warszawa są największymi hitami ekstraklasy. W ostatnich dziesięciu latach klub ze stolicy sześć razy wygrywał mistrzostwo Polski, a ich rywale z Wielkopolski triumfowali dwukrotnie. W tym roku faworyci do triumfu są inni, ale oba kluby wciąż mają o co walczyć. Ich nadchodzący mecz będzie miał więc ogromną stawkę. 

Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa wyprzedany. Prawie miesiąc przed 

Obecnie o mistrzostwo Polski rywalizują głównie Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław, ale Lech do liderów traci tylko cztery punkty. Na sześć kolejek przed końcem zawodnicy Mariusza Rumaka mają więc o co walczyć i wciąż zachowują szansę na triumf. W nieco gorszym położeniu jest Legia, która ma o dwa "oczka" mniej niż Lech. 

Oba zespoły w teorii mogą jeszcze wygrać ekstraklasę, ale z pewnością ich głównym celem będzie wywalczenie awansu do europejskich pucharów. Starcie bezpośrednie będzie więc niezwykle ważne dla układu tabeli i przyszłości obu potęg polskiej piłki. Najwyraźniej w Poznaniu kibice żyją tym spotkaniem na długo przed pierwszym gwizdkiem. 

Lech w mediach społecznościowych poinformował, że na 24 dni przed spotkaniem wyprzedane zostały wszystkie bilety na zwykłe trybuny. W sprzedaży pozostają jedynie wejściówki na strefy VIP, a sektor gości z pewnością również będzie pełny. Oznacza to, że spotkanie może obejrzeć prawie 43 tysiące osób, bo tyle mieści poznański obiekt. 

O właściwą atmosferę hitu nie ma więc żadnych obaw. Teraz oba zespoły będą miały motywację, by znacznie poprawić grę w stosunku do ich starcia w rundzie jesiennej. Wówczas w Warszawie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. W 2022 roku w Poznaniu kibice również obejrzeli bezbramkowy remis, a w rewanżu było już 2:2. Tegoroczny hit zaplanowano na niedzielę 12 maja o godzinie 17:30.

Ile goli padnie w meczu Lech Poznań - Legia Warszawa?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.