Stało się! Klub Ekstraklasy stracił prezesa. Klamka zapadła

Nie tak miał wyglądać sezon Piasta Gliwice. Z jednej strony podopieczni Aleksandara Vukovicia dotarli aż do półfinału Pucharu Polski, ale w nim przegrali z Wisłą Kraków. Z drugiej zaś kojarzą się głównie z remisami, a pomimo poniedziałkowej wygranej z Zagłębiem Lubin wciąż mogą być zamieszani w walkę o utrzymanie. W takiej atmosferze z funkcji prezesa klubu zrezygnował Grzegorz Bednarski.

14 z 28 - tyle meczów w tym sezonie zremisował Piast Gliwice. Poniedziałkowa wygrana z Zagłębiem Lubin była dopiero szóstym zwycięstwem w trwających rozgrywkach. Zespół Aleksandara Vukovicia rozczarowuje, a nad strefą spadkową ma zaledwie pięć punktów przewagi.

Zobacz wideo Dlaczego Legia zwolniła Runjaicia? Dyrektor tłumaczy

Potwierdziły się doniesienia. Piast bez prezesa

Już w poniedziałek portal Meczyki.pl informował, że Grzegorz Bednarski - prezes klubu - ustąpił ze stanowiska. We wtorek te doniesienia stały się rzeczywistością. 

- Informujemy, że Grzegorz Bednarski zrezygnował z funkcji Prezesa Zarządu Gliwickiego Klubu Sportowego "Piast" S.A.. Uchwałą Rady Nadzorczej do pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu desygnowano Grzegorza Jaworskiego, przewodniczącego Rady Nadzorczej. Grzegorz Bednarski pełnił funkcję Prezesa Zarządu Gliwickiego Klubu Sportowego "Piast" S.A. od 8 stycznia 2021 roku - komunikat o takiej treści pojawił się na oficjalnej stronie internetowej klubu.

W dalszej części informacji zacytowano słowa byłego już prezesa. - To był wielki zaszczyt być prezesem Piasta Gliwice. Chciałbym podziękować pracownikom, kibicom, Radzie Nadzorczej, trenerom, piłkarzom i całej społeczności, tworzącej ten klub. Jestem przekonany, że przed Piastem stoi wiele celów i sukcesów do osiągnięcia. Bardzo dziękuję za ostatnie trzy lata, które zostaną w mojej pamięci na zawsze - powiedział Bednarski. 

Piast Gliwice zajmuje 13. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Z dorobkiem 32 punktów wciąż jest zamieszany w walkę o utrzymanie. Już w sobotę 20 kwietnia gliwiczan czeka kolejny ligowy mecz. Przed piłkarzami Aleksandara Vukovicia nie lada wyzwanie. Na wyjeździe zmierzą się ze znakomicie punktującą Pogonią Szczecin. W kolejnych spotkaniach ich rywalami będą drużyny, które także nie są pewne ligowego bytu: Warta Poznań, Korona Kielce i ŁKS Łódź. Sezon Piasta zakończy się meczem z Jagiellonią Białystok.

Czy Piast Gliwice utrzyma się w Ekstraklasie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.