Wielkie zmiany w klubie ekstraklasy. Były selekcjoner na wylocie. Jest potencjalny następca

Jakub Seweryn
Jak się dowiedział Sport.pl, Waldemar Fornalik może po sezonie opuścić Zagłębie Lubin. Jest duże prawdopodobieństwo, że były selekcjoner będzie jedną z ofiar dużych zmian w klubie z Dolnego Śląska, które obejmą także stanowiska prezesa i dyrektora sportowego. Jednym z kandydatów do zastąpienia Fornalika w Lubinie jest Dawid Szulczek z Warty Poznań.

We wtorek Zagłębie Lubin zremisowało na wyjeździe z Wartą Poznań 1:1. Po zdobyciu jednego punktu "Miedziowi" w 26. kolejce spadli na dziesiąte miejsce w tabeli ekstraklasy z dorobkiem 35 punktów, zostając wyprzedzonym przez Widzew Łódź. Choć tym razem Zagłębie uniknie rozpaczliwej walki o utrzymanie, nie jest to wielki powód do radości dla klubu z Lubina. Po wydaniu niemałych pieniędzy latem na transfery lubinianie dalej są ligowym przeciętniakiem, dodatkowo grającym mało atrakcyjny futbol, a co gorsza, musi patrzeć z dołu na największego rywala - Śląsk Wrocław, który jest wiceliderem.

Zobacz wideo Probierz odpowiada dziennikarzowi! "Dobrze, że się prześlizgnęliśmy"

Wielkie zmiany w Zagłębiu Lubin. Były selekcjoner na wylocie. Jest potencjalny następca

To wszystko sprawia, że sezon 2023/24 już jest zaliczany w Lubinie jako rozczarowanie. I jak się okazuje, niewykluczone, że we wtorek w Grodzisku Wielkopolskim doszło do starcia obecnego trenera Zagłębia z przyszłym.

Ale od początku. W Zagłębiu Lubin rozpoczęły się gruntowne zmiany, związane także ze zmianą władzy w kraju, co przełożyło się na państwowe spółki, w tym KGHM. Z funkcją prezesa Zagłębia już pożegnał się prezes Michał Kielan, na wylocie jest także dyrektor sportowy Piotr Burlikowski, którego ma zastąpić były dyrektor Akademii Zagłębia - Krzysztof Paluszek.

Jednak i to nie wszystko, bo jest wielce prawdopodobne, że w przyszłym sezonie na ławce trenerskiej Zagłębia Lubin nie będzie też Waldemara Fornalika. Były selekcjoner ma kontrakt obowiązujący jedynie do końca bieżącego sezonu i jak się dowiedzieliśmy, w Lubinie już myśli się o innych opcjach, tym bardziej, że po Fornaliku spodziewano się mimo wszystko więcej niż pewne utrzymanie w ekstraklasie.

Zagłębie się rozgląda po rynku i rozmawia z potencjalnymi kandydatami. Według naszych informacji, jedną z poważnych opcji dla "Miedziowych" jest Dawid Szulczek, aktualny trener Warty Poznań, o którym coraz częściej mówi się, że będzie chciał przejść do stabilniejszego klubu niż ten z Poznania.

Szulczek wprawdzie publicznie zaprzeczył, jakoby miał prowadzić rozmowy z innymi klubami niż Warta, to jednak jego nazwisko już się pojawiło w kontekście potencjalnego przejęcia latem Cracovii. Z 34-latkiem miało też rozmawiać już Zagłębie, gdzie Szulczek miałby z pewnością dużo większe możliwości niż u obecnego pracodawcy.

Dawid Szulczek, który wcześniej prowadził Wigry Suwałki, jest trenerem Warty od listopada 2021 roku. Najpierw wyciągnął klub z dna tabeli ekstraklasy, by bezpiecznie się z nim utrzymać na 11. pozycji. Następnie w sezonie 2022/23 zajął z Wartą ósme miejsce, a teraz musi wciąż walczyć z nią o pozostanie w ekstraklasie. Targana problemami kadrowymi przez większość sezonu Warta Poznań jest obecnie trzynasta z czterema punktami przewagi nad szesnastą Koroną Kielce.

Wydaje się, że dla 34-latka najwyższy czas na spróbowanie sił w silniejszym klubie, aczkolwiek czy tak rzeczywiście będzie, pokażą najbliższe tygodnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.