Kibice Legii ogłosili. Nie chcą kobiet na wyjazdach

Kibiców Legii Warszawa już niedługo czeka wyjazd na niezwykle prestiżowe z historycznego punktu widzenia spotkanie. Za nieco ponad tydzień udadzą się do Łodzi na tzw. derby Polski z Widzewem. Grupy fanów już pracują nad logistyką wyjazdu. W czwartek pojawił się w tej sprawie specjalny komunikat. Okazuje się, że z jakiegoś powodu nie chcą ze sobą zabrać... kobiet.

Legię Warszawa czekają bardzo intensywne dni. Już w sobotę w 2 marca wicemistrzowie Polski zmierzą się na własnym stadionie z Pogonią Szczecin. Stawką tego starcia będzie czwarte miejsce w tabeli ekstraklasy. Stołeczną ekipę urządza tylko wygrana. Nie mniejsze emocje towarzyszą także kolejnemu starciu wicemistrzów Polski. Wygląda na to, że w konfrontacji z Widzewem może być wyjątkowo gorąco.

Zobacz wideo Ruszają lekkoatletyczne HMŚ. Prezes PZLA, Henryk Olszewski, wymienił nazwiska polskich zawodników z szansami

Kobiety nie pojadą na mecz Legii? "Odgórną decyzją grup kibicowskich..."

A to za sprawą warszawskich kibiców, którzy wiernie podążają za swoją drużyną. Ostatnio bardzo licznie stawili się oni na wyjazdowych meczach z Ruchem Chorzów i Koroną Kielce. Nie inaczej będzie w przypadku derbów Polski z Widzewem Łódź. Pojedynki te ze względu na historyczne zaszłości zawsze cieszą się dodatkowym smaczkiem. Pytanie tylko, czy tym razem nie będzie to mecz podwyższonego ryzyka.

Taka obawa zachodzi o po tym, jak w czwartek na stronie internetowej legionisci.com pojawił się dość zaskakujący komunikat. Dotyczył on zapisów na zorganizowany wyjazd do Łodzi. Fani mają udać się tam specjalnym pociągiem. Pod koniec padła dość nietypowa uwaga. - Zapisów dokonywać można tylko osobiście, a zgodnie z odgórną decyzją grup kibicowskich, z otwartej sprzedaży na ten wyjazd nie pojadą osoby niepełnoletnie oraz kobiety. Liczba miejsc w otwartej sprzedaży jest bardzo ograniczona - czytamy.

Oczywiście można się oburzać, że kibice w ten sposób dyskryminują kobiety i osoby niepełnoletnie. Z drugiej strony, skoro tak zdecydowali, to muszą mieć jakiś powód. Pytanie zatem, co takiego szykują albo czego się obawiają, że nie chcą ich ze sobą zabrać.

Mecz Widzew - Legia w ramach 24. kolejki ekstraklasy odbędzie się w niedzielę 10 marca. Początek o godz. 17:30.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.