Oficjalnie. Jest już następca pierwszego zwolnionego w tym roku trenera w ekstraklasie

We wtorek ŁKS Łódź podjął decyzję o zwolnieniu Piotra Stokowca. Kilkadziesiąt minut po komunikacie o wypowiedzeniu umowy 51-latkowi, łódzki klub poinformował o tym, kto go zastąpi. To szkoleniowiec, który w przeszłości pracował w akademii oraz z rezerwami ŁKS-u. Nie jest to więc postać anonimowa w łódzkim środowisku.

ŁKS Łódź w trwającym sezonie jest w koszmarnej formie. Beniaminek zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. To poskutkowało zwolnieniem Piotra Stokowca, który w październiku zastąpił w klubie Kazimierza Moskala. Poprowadził zespół tylko w dziewięciu meczach ligowych oraz w jednym Pucharu Polski. Nie odniósł ani jednego zwycięstwa.

Zobacz wideo Piłkarz Legii wywołał burzę. Fani byli wściekli

ŁKS Łódź zdecydował. Wiadomo, kto zastąpi Piotra Stokowca

Kilkadziesiąt minut po komunikacie o zwolnieniu Piotra Stokowca, klub poinformował, kto zastąpi 51-latka. Nowym trenerem łodzian został 40-letni Marcin Matysiak, który od wielu lat związany jest z klubem. 

"Marcin Matysiak jest postacią doskonale znaną kibicom naszego klubu. To w końcu jeden z tych utalentowanych szkoleniowców, którzy w pracy trenerskiej przeszli w ŁKS-ie kolejne szczeble – od pracy z drużynami młodzieżowymi Akademii ŁKS, przez zespół rezerw aż do pierwszej drużyny" - czytamy w komunikacie. 

W ostatnim czasie Matysiak był asystentem Piotra Stokowca. Teraz zastąpi go na ławce trenerskiej. Asystentem Matysiaka będzie Radosław Pęciak z rezerw. W sztabie znajdą się jeszcze Michał Zapart (trener bramkarzy), Paweł Drechsler (trener przygotowania motorycznego), Rafał Majewski (trener analityk), Mateusz Traczyński (fizjoterapeuta), Jakub Niedomagała (fizjoterapeuta), Anna Olkiewicz (psycholog) i Jacek Żałoba (kierownik drużyny).

Piłkarze ŁKS-u rozpoczęli już przygotowania do kolejnego meczu ligowego z Pogonią Szczecin. Z "Portowcami" zagrają w piątek 23 lutego o 20:30. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.