Tak wygląda tabela Ekstraklasy. Zmiana na samym szczycie! [TABELA]

Ekstraklasa wróciła w całej swojej okazałości i już w pierwszej kolejce po przerwie zimowej zaskoczyła wynikami. Z jednej strony wygrywały czołowe zespoły jak Legia Warszawa, Lech Poznań czy Jagiellonia, a z drugiej inne zaliczyły wpadki, co pokazał Raków Częstochowa, przegrywając 1:2 z Wartą Poznań. Przegrał także dotychczasowy lider rozgrywek, co sprawiło, że pożegnał się z pierwszym miejscem.

Po zimowej przerwie ekstraklasa wróciła i już zapewniła emocje oraz zwroty akcji. W piątkowy wieczór Legia Warszawa wywiozła z Chorzowa trzy punkty, wygrywając z Ruchem 1:0. Z kolei w sobotę Radomiak Radom od początku meczu grał w osłabieniu i przegrał aż 0:6 z Cracovią. Na koniec sobotniego grania udany powrót na ławkę trenerską Lecha Poznań zaliczył Mariusz Rumak, którego zespół wygrał 2:0 z Zagłębiem Lubin.

Jagiellonia Białystok nowym liderem ekstraklasy

W niedzielę kibice dostali mecze dotychczasowego lidera, wicelidera o aktualnego mistrza Polski. Raków Częstochowa nie stanął na wysokości zadania i po słabym występie przegrał sensacyjnie z Wartą Poznań 1:2. Za to Jagiellonia Białystok dalej pokazuje rewelacyjną dyspozycję. Wygrała 3:1 z Widzewem. Po tym meczu piłkarze Adriana Siemieńca narzucili presję na Śląsk Wrocław.

Zawodnicy Jacka Magiery bili jednak głową w mur i przegrali u siebie 0:1 z Pogonią Szczecin. Tym samym przerwali serię 16 spotkań z rzędu bez przegranej oraz stracili pierwsze miejsce w tabeli ekstraklasy. Chociaż mają tyle samo punktów, co Jagiellonia (po 41), to musieli ustąpić z racji na gorszy bilans bramkowy (48:28 do 31:16).