Wielki transfer Wieczystej Kraków potwierdzony! Kosztował ponad milion

Wieczysta Kraków szaleje na rynku transferowym. Kilka dni temu do klubu trafił podstawowy gracz ekstraklasowego Ruchu Chorzów - Tomasz Swędrowski - a teraz sprzedaż jednego z kluczowych piłkarzy do trzecioligowca ogłosiła Stal Mielec. Wszystko po to, żeby dodatkowo zwiększyć szanse na awans do II ligi. Zawodnika z ekstraklasy czeka spora podwyżka, a Stal Mielec dostanie solidny zastrzyk gotówki.

Wieczysta Kraków jest obecnie liderem grupy 4. III ligi. Przewaga nad drugą Avią Świdnik wynosi jednak jedynie trzy punkty. W klubie wszyscy pamiętają, że poprzedni sezon zakończył się kompromitującym trzecim miejscem i brakiem awansu. Teraz nikt nie chce powtórki, a wzmocnienia trzecioligowca robią wrażenie.

Zobacz wideo "Zacząłęm więcej podążać za wskazówkami trenera". Norbert Huber po meczu z Asseco Resovią

Wieczysta Kraków ściąga piłkarza z ekstraklasy. Stal Mielec traci Michała Trąbkę

Jednym z nowych zawodników, który trafił do Krakowa, jest Tomasz Swędrowski. Jeszcze przed chwilą podstawowy gracz Ruchu Chorzów przyznał, że transfer wiąże się dla niego ze sporą podwyżką.

- Nie ukrywam też, że wcześniej nie miałem możliwości zarobienia takich pieniędzy, by zabezpieczyć rodzinę na przyszłość. Teraz taka okazja się pojawiła. Zrobiłem to już po spełnieniu marzenia, którym był występ w Ekstraklasie - powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Popołudniem w poniedziałek 29 stycznia Wieczysta wzmocniła się kolejnym zawodnikiem z ekstraklasy. Chodzi o Michała Trąbkę ze Stali Mielec. W oficjalnych komunikatach zarówno Wieczysta jak i Stal Mielec potwierdziły, że trzecioligowiec przy transferze skorzystał z klauzuli wykupu zawartej w kontrakcie Michała Trąbki. Jej wysokość nie została ujawniona, ale według naszych informacji chodzi o kwotę w okolicach 1,5 mln złotych.

Przejście do Wieczystej wiąże się też z dużą podwyżką dla samego Trąbki. Portal Weszło informował, że w trzeciej lidze będzie zarabiał 2,5 raza więcej niż w ekstraklasie. Tę informację potwierdził dziennikarz Canal+ Adam Zakrzewski, który w programie Meczyków przyznał, że chodzi o kwotę około 130 tysięcy złotych miesięcznie. Pomocnik podpisał 2,5-letni kontrakt.

W obecnym sezonie Michał trąbka zagrał w każdym meczu Stali Mielec. W 18 występach w ekstraklasie strzelił gola i zanotował asystę. Jeszcze jedno trafienie dołożył w rozgrywkach Pucharu Polski. Na półmetku sezonu Stal Mielec zajmuje 11. miejsce w lidze.

#JedenDzieńDłużej - wygraj wyjątkową aukcję

Nasi siatkarze grają z nami #JedenDzieńDłużej! Z okazji wielkiego finału WOŚP zapraszamy do charytatywnego licytowania kapitalnych pamiątek i niezapomnianych przeżyć. Aleksander Śliwka zaprasza na prawdziwy siatkarski trening, a z ostatniego "złotego" sezonu reprezentacji Kamil Semeniuk ma dla Was swoją meczówkę z podpisami wszystkich kadrowiczów, a poza tym chce się z Wami spotkać przed czerwcową Ligę Narodów i wręczyć Wam bilety VIP.

To kilka z naszych wielu aukcji charytatywnych w ramach tegorocznej akcji #JedenDzieńDłużej - Gazeta.pl dla WOŚP. Wszystkie środki z licytacji trafiają na Wielką Orkiestrę. Zapraszamy do licytowania pomysłów, które przygotowali wasza Gazeta.pl i przyjaciele. [>> LISTA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.