Człowiek Andrzeja Dudy stracił posadę w ekstraklasie. Wiadomo, kto go zastąpi

Marcin Mastalerek w ostatnich tygodniach często pojawia się w mediach z racji bycia szefem gabinetu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Funkcję tę pełni od końca października ubiegłego roku. Jednak przez ostatnich blisko pięć lat był także wiceprezesem ekstraklasy, czego kibice mogli nie wiedzieć. Z tego stanowiska zrezygnował już kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz poznaliśmy nazwisko jego następcy.

Marcin Mastalerek od listopada 2018 roku do września 2023 roku był wiceprezesem ekstraklasy. W przeszłości - od listopada 2014 do lipca 2015 roku - był też rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości. Po odejściu ze spółki Mastalerek był doradcą społecznym prezydenta Andrzeja Dudy, a pod koniec października ubiegłego roku został nowym szefem gabinetu Prezydenta RP.

Zobacz wideo Łukasz Piszczek wciąż w formie! Co za rajd

W ubiegłym roku w Marcina Mastalerka uderzył Zbigniew Boniek, który odniósł się do jednej z wypowiedzi człowieka prezydenta Andrzeja Dudy. "Vice Prezes spółki Ekstraklasa SA. To jest właśnie patologia. Zero kompetencji, ale do niedzieli mógł wiele pomóc. Biedna ta nasza piłka" - napisał wtedy były prezes PZPN-u. Było to jednak już po tym, gdy Mastalerek odszedł z ekstraklasy.

Maciej Kolon nowym wiceprezesem ekstraklasy 

Po odejściu Marcina Mastalerka jedyną osobą w zarządzie spółki pozostawał Marcin Animucki, który jest prezesem ekstraklasy od 11 lat. Zmieniło się to w piątkowe popołudnie. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że nowym wiceprezesem został Maciej Kolon, który od ośmiu lat związany jest z Ekstraklasą.

W komunikacie możemy przeczytać, że Maciej Kolon "będzie działał na rzecz rozwoju szkolenia i infrastruktury szkoleniowej w klubach, nadzorował kwestie bezpieczeństwa, wspierał rozwój marketingowy ligi, koordynował kontakty z administracją publiczną i samorządami, a także odpowiadał za działania public affairs". 

Przez ostatnich siedem lat Kolon działał w fundacji ekstraklasy, w której pracował na rzecz rozwoju piłkarskiego dzieci i młodzieży. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.