Oficjalnie: Jagiellonia ma nowego napastnika. Transfer prosto z Niemiec

Kaan Caliskaner został w środę nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Wicelider ekstraklasy wypożyczył 24-letniego niemieckiego napastnika z Eintrachtu Brunszwik na pół roku z opcją wykupu po zakończeniu sezonu. To drugi i być może ostatni transfer białostoczan w zimowym oknie transferowym.

Jagiellonia Białystok to rewelacja rundy jesiennej ekstraklasy. Zespół Adriana Siemieńca grał jesienią najładniej w lidze, a do tego bardzo dobrze punktował. Białostocka drużyna zdobyła w 19 kolejkach aż 38 punktów, dzięki czemu w przerwie zimowej zajmuje w tabeli drugie miejsce, trzy punkty za Śląskiem Wrocław, a do tego zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski. 

Zobacz wideo Ależ słowa Bożydara Iwanowa o reprezentacji Polski

Szanse Jagiellonii na osiągnięcie naprawdę dobrych wyników końcowych w tym sezonie są bardzo duże, ale to wcale nie oznacza szaleństwa białostoczan na rynku transferowym przed rundą wiosenną. "Jaga" sprzedała zimą do Arisu Limassol młodzieżowego reprezentanta Polski Miłosza Matysika, a w zamian pozyskała na zasadzie wolnego transferu stopera Jetmira Halitiego z AIK Sztokholm (Solna).

Oficjalnie: Jagiellonia ma nowego napastnika. Kaan Caliskaner piłkarzem wicelidera ekstraklasy

Dyrektor sportowy Jagiellonii Łukasz Masłowski miał jeszcze sprowadzić zimą napastnika i już w środę, na start przygotowań "Żółto-Czerwonych" do piłkarskiej wiosny, to się udało. Tak jak zapowiadaliśmy w poniedziałek, nowym zawodnikiem wicelidera ekstraklasy został 24-letni Kaan Caliskaner, Niemiec z tureckimi korzeniami, który ostatnio występował w drugoligowym niemieckim Eintrachcie Brunszwik. 

Caliskaner został wypożyczony do klubu z Białegostoku na pół roku z opcją wykupu po zakończeniu rozgrywek. To właśnie wysokość tej klauzuli była najdłużej negocjowana przez Masłowskiego, w związku z czym należy przypuszczać, że gdyby Jagiellonia zdecydowała się na wykup Niemca latem, mimo trudnej sytuacji finansowej nie powinna mieć z tym problemu.

Caliskaner będzie występował w drużynie Adriana Siemieńca z numerem 9. 24-latkiem interesował się także Śląsk Wrocław, w kontekście potencjalnego zastępstwa już latem za Erika Exposito. Niemiec jest drugim zimowym transferem Jagiellonii i być może ostatnim, bo białostocki klub nie planuje już zakupów, o ile nie otrzyma oferty "nie do odrzucenia" za któregoś ze swoich piłkarzy.

Jagiellonia Białystok już rozpoczęła treningi przed rundą wiosenną, a 20 stycznia poleci na 11 dni do tureckiego Belek, gdzie zmierzy się m.in. z Zorią Ługańsk. Pierwszy mecz w 2024 roku w ekstraklasie "Jaga" rozegra 11 lutego, gdy zmierzy się na wyjeździe z Widzewem Łódź

Więcej o:
Copyright © Agora SA