Gigantyczna sensacja w Ekstraklasie. Oto tabela na koniec roku [TABELA]

Cracovia pokonała w zaległym spotkaniu 2. kolejki ekstraklasy Legię Warszawa 2:0, tym samym rewanżując się za niedzielną porażkę, którą poniosła na stadionie rywala. Są to fatalne wieści dla wicemistrzów Polski, którzy stracili szansę na zmniejszenie straty do czołówki ligowej tabeli. Po zakończeniu rundy jesiennej liderem pozostaje Śląsk Wrocław, który w 19 meczach zgromadził aż 41 punktów. Tak wygląda tabela po ostatnim meczu przed zimową przerwą.

W niedzielę 17 grudnia firma Comarch poinformowała, że w wieku 71 lat zmarł jej założyciel oraz prezes Cracovii Janusz Filipiak. Piłkarze krakowskiego klubu mieli zatem niezwykle dużą motywację, aby godnie pożegnać wieloletniego właściciela. Spotkanie rozpoczęło się dla nich doskonale, ponieważ już w 25. minucie do siatki trafił Benjamin Kallman i taki wynik utrzymał się do przerwy. Kiedy wydawało się, że wicemistrzowie Polski ruszą do ataku, to w 57. minucie reprezentant Finlandii podwyższył rezultat. Ostatecznie Cracovia sensacyjnie odniosła cenne zwycięstwo, dzięki któremu "uciekła" ze strefy spadkowej.

Oto tabela ekstraklasy po zakończeniu rundy jesiennej. Fatalna sytuacja Legii Warszawa

Tym samym zaległe spotkanie 2. kolejki zakończyło również rundę jesienną ekstraklasy. Mimo całkiem niezłego początku nie będą jej jednak zbyt dobrze wspominać piłkarze Kosty Runjaicia. Nie dość, że koszmarnie zaprezentowali się w październiku, przegrywając cztery kluczowe starcia: z Jagiellonią Białystok (0:2), Rakowem Częstochowa (1:2), Śląskiem Wrocław (0:4) oraz Stalą Mielec (1:3), to bardzo słabo spisali się również w ostatnich tygodniach, remisując z Wartą Poznań (2:2) oraz ŁKS Łódź (1:1).

Wicemistrzowie Polski zajmują obecnie tylko piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Liderem pozostaje Śląsk Wrocław, który dzięki kapitalnej pracy Jacka Magiery zdobył aż 41 pkt. Na drugim miejscu jest Jagiellonia (38 pkt), a na trzecim Lech Poznań (33 pkt). Na czwartej lokacie plasują się za to mistrzowie Polski (32 pkt), którzy mają jednak jedno spotkanie rozegrane mniej. Obecnie w strefie spadkowej znajdują się: Korona Kielce (18 pkt), Ruch Chorzów (13 pkt) oraz ŁKS (10 pkt).