Nie żyje były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski

Nie żyje Wojciech Łazarek. O śmierci byłego piłkarza i trenera poinformował serwis Lechia.net. Łazarek prowadził kilka klubów ekstraklasy, a w latach 80. był także selekcjonerem reprezentacji Polski. Miał 86 lat.

Smutne wieści napływają do nas z Gdańska. Jak poinformował serwis Lechia.net, zmarł Wojciech Łazarek. Były piłkarz oraz selekcjoner reprezentacji Polski miał 86 lat. 

Zobacz wideo "Spowiedź" byłego trenera Legii. "Wynikowo nie powalało na kolana"

Wojciech Łazarek nie żyje. W przeszłości prowadził reprezentację Polski

Łazarek rozpoczął karierę jeszcze w latach 50. w barwach Startu Łódź. Następnie występował w ŁKS, a jego ostatnim klubem była Lechia Gdańsk, gdzie grał przez cztery lata. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem. Prowadził Zawiszę Bydgoszcz i Lecha Poznań. W 1986 roku objął reprezentację Polski. Selekcjonerem kadry był przez trzy lata. 

Największe sukcesy osiągnął na ławce Lecha Poznań. Z tym klubem dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski (w 1983 i 1984 r.). Ekipa z Poznania pożegnała byłego szkoleniowca w mediach społecznościowych. "Ze smutkiem informujemy, że w środę, 13 grudnia zmarł trener Wojciech Łazarek. Twórca pierwszych sukcesów Kolejorza miał 86 lat. Pogrążonej w żałobie rodzinie wyrazy współczucia składa cała społeczność Lecha Poznań" - czytamy na Twitterze. "Niech spoczywa w pokoju" - dodał Śląsk Wrocław. "Wstrząs dla kibiców Lecha Poznań i całej Polski" - napisał z kolei poznański dziennikarz Radosław Nawrot. 

Łazarek pracował również za granicą, m.in.w Szwecji i Izraelu. Prowadził takie kluby jak Trelleborgs FF, Hapoel Kefar Sawa i Ettifaq FC. Ma także epizod na ławce szkoleniowej reprezentacji Sudanu. Jego ostatnim klubem była Ilanka Rzepin. Pracował tam w 2008 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.