Co dalej z przyszłością Kosty Runjaicia? Jasny sygnał z Legii Warszawa

Forma Legii Warszawa w ostatnich tygodniach daleka jest od ideału. Podopieczni Kosty Runjaicia są wciąż w grze o awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji, ale w tygodniu stracili szansę na zdobycie Pucharu Polski. W lidze do prowadzącego Śląska Wrocław tracą dziewięć punktów. W sieci zaczęły pojawiać się spekulacje na temat przyszłości trenera - Kosty Runjaicia.

W środowy wieczór Legia Warszawa przegrała po dogrywce z Koroną Kielce 1:2 i już na etapie 1/8 finału pożegnała się z rozgrywkami Pucharu Polski. Oznacza to, że warszawianie nie będą mieli szansy obronić trofeum, które wywalczyli w maju tego roku.

Zobacz wideo Mateusz Wieteska

Porażka z Koroną była o tyle bolesna, że poniesiona w samej końcówce. Dziś rozlosowano pary 1/4 finału Pucharu Polski i w gronie ćwierćfinalistów nie zobaczymy Legii. To największa sensacja poprzedniej fazy rozgrywek.

Nie lepiej sytuacja wygląda w Ekstraklasie. Legia do lidera z Wrocławia traci dziewięć punktów. Nic więc dziwnego, że wśród kibiców zaczynają się pojawiać głosy krytyki pod adresem Kosty Runjaicia. Niemiecki szkoleniowiec przeżywa obecnie trudne chwile. Czy jednak może obawiać się utraty pracy? Odpowiedzi na to pytanie w programie Meczyki.pl poszukał dziennikarz tygodnika "Piłka Nożna" Paweł Gołaszewski.

Czy Kosta zadaniu sprosta? Legia w trudnym momencie sezonu

Paweł Gołaszewski przekazał najnowsze informacje w sprawie 52-letniego trenera. - Wykonałem parę telefonów i Kosta Runjaić może spać spokojnie. On uczy się gry co trzy dni. W Legii jest podejście, by wyciągnął wnioski na przyszłość. Trwa analiza, z czego wynikają te złe wyniki - tłumaczy dziennikarz.

Runjaić jest trenerem Legii od 1 lipca 2022 roku. W tym czasie niemiecki szkoleniowiec poprowadził warszawian w 70 meczach. Wygrał 42 razy, piętnastokrotnie remisował, a 14 razy schodził z boiska w roli pokonanego. 

Warszawianie rozegrają jeszcze cztery mecze do końca 2023 roku. Najbliższy z nich w niedzielę. 10 grudnia w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z Łódzkim Klubem Sportowym.

Więcej o:
Copyright © Agora SA