Oficjalnie. Wicelider ekstraklasy ma nowego stopera

Zgodnie z tym, co pisaliśmy we wtorek, Jetmir Haliti został pierwszym zimowym wzmocnieniem Jagiellonii Białystok. 27-letni obrońca, który w ostatnim sezonie bronił barw szwedzkiego AIK Sztokholm (Solna), podpisał z wiceliderem ekstraklasy półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Jagiellonia Białystok kończy wymarzoną dla siebie rundę jesienną sezonu 2023/24. Na półmetku rozgrywek Jagiellonia zdobyła 34 punkty w 17 meczach i zajmuje drugie miejsce w tabeli ekstraklasy, prezentuje efektowny futbol, a do tego we wtorek awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski, pokonując Wartę Poznań 2:0.

Zobacz wideo Michał Probierz wykorzystał pomidora. Ależ pewność siebie!

Pierwsze zimowe wzmocnienie Jagiellonii Białystok potwierdzone. Wicelider ekstraklasy ma nowego stopera

Jednak władze Jagiellonii Białystok już rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej, czego efektem jest pierwsze zimowe wzmocnienie klubu z Białegostoku. Tak jak zapowiadaliśmy we wtorek, nowym zawodnikiem Jagi został 27-letni obrońca Jetmir Haliti. Jednokrotny reprezentant Kosowa podpisał z białostockim klubem kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o rok.

Haliti, który ostatni sezon spędził w szwedzkim AIK Sztokholm (Solna), rozgrywając tam 21 meczów ligowych (2 asysty), będzie występował w Białymstoku z numerem 4. Do Jagiellonii przychodzi na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu kontraktu w Szwecji.

Jetmir Haliti rozegrał jedno spotkanie w reprezentacji Kosowa (mecz towarzyski z Armenią 2:2 w 2022 roku), aczkolwiek urodził się i całe dotychczasowe życie spędził w Szwecji. Karierę piłkarską rozpoczynął w Malmoe BI, a następnie występował w takich szwedzkich klubach, jak BK Olympic (Malmoe), Prespa Birlik (Malmoe), FC Rosengard (Malmoe), Landskrona BolS, Joenkoping Soedra IF, AIK Sztokholm (Solna) oraz Mjaellby AIF. Piłkarzem AIK jest od stycznia 2021 roku, ale regularnie w szwedzkiej ekstraklasie zaczął występować na wypożyczeniu w Mjaellby w 2022 roku. Łącznie ma na swoim koncie 48 występów (2 asysty) w Allsvenskan oraz 65 meczów (1 gol i 6 asysty) w Superettan (drugi poziom rozgrywkowy w Szwecji).

Na środku obrony Jagiellonii Haliti będzie rywalizował z Adrianem Dieguezem, Mateuszem Skrzypczakiem, Miłoszem Matysikiem i Dusanem Stojinoviciem, choć niewykluczone jest, że jeden z tych zawodników zostanie już zimą sprzedany, a najpoważniejszym kandydatem do tego jest 19-letni Matysik, młodzieżowy reprezentant Polski.

Więcej o:
Copyright © Agora SA