Ligowy rywal chwali Rakowa. "Cieszę się na zdrową konkurencję"

Od 5 grudnia dyrektorem sportowym Rakowa Częstochowa jest Samuel Cardenas, do niedawna szef działu skautingu w KAA Gent. Dyrektor z niemiecko-meksykańskim obywatelstwem zajął więc miejsce Roberta Grafa, który zakończył pracę w Rakowie na początku września. Ruch mistrzów Polski z zatrudnieniem Cardenasa publicznie chwali dyrektor jednego z ligowych rywali. "Ten transfer przyniesie Ekstraklasie nowy impuls i energię" - czytamy.

Przez blisko trzy miesiące Raków Częstochowa nie miał dyrektora sportowego. Na początku września klub rozstał się z Robertem Grafem, ówczesnym dyrektorem. 5 grudnia z kolei ogłosił, że jego miejsce zajął Albert Cardenas, który przez trzy lata pracował w KAA Gent, najpierw jako skaut, a potem jako szef tego działu. - Zdecydowaliśmy się na dyrektora z międzynarodowym doświadczeniem. Po szczegółowej analizie rynku, wielu rozmowach i konsultacjach uznaliśmy, że warto postawić na Samuela - mówił Piotr Obidziński, prezes Rakowa. Cardenas będzie najmłodszym dyrektorem sportowym pracującym w ekstraklasie.

Zobacz wideo Listkiewicz dostał kontrę. Jaśniej się nie da. "Tragedia ludzka i groby"

Rywal Rakowa z... pochwałami. "Ruch naprawdę interesujący i odważny"

Ta nominacja w gabinetach mistrza Polski została oczywiście dostrzeżona przez ligowych rywali. Do wyboru Cardenasa postanowił się odnieść David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

- Ten ruch ze strony Rakowa jest naprawdę interesujący i odważny. Ten transfer przyniesie Ekstraklasie nowy impuls i energię. Cieszę się na zdrową konkurencję. Jestem naprawdę ciekawy i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak Samuel sobie poradzi. Miło widzieć kolejnego młodego człowieka na wysokim stanowisku w futbolu - pisze Balda na platformie X.

Dyrektor Śląska zwrócił też uwagę na przeszłość nowego pracownika Rakowa. "Samuel ma bardzo bogate CV, z pewnością posiada również nowe metody pracy, analizy, scouting, nowoczesne podejścia. Spotkałem Samuela podczas naszego meczu i z Michałem Świerczewskim, więc już podejrzewałem, że coś takiego się szykuje. Gent w ostatnich latach podążał ścieżką fizycznego intensywnego futbolu, skupiając się głównie na graczach z Afryki, Raków natomiast bardziej koncentrował się na grze technicznej i utrzymaniu piłki. Ciekawy jestem, dokąd ta kombinacja zaprowadzi" - dodał.

Nominacja Cardenasa oznacza, że to on będzie odpowiedzialny za zimowe okno transferowe w wykonaniu Rakowa. Latem mistrz Polski przeznaczył na transfery blisko pięć mln euro, przez co do Rakowa trafił m.in. John Yeboah, Ante Crnac, Sonny Kittel, Srdjan Plavsić, Dawid Drachal czy Łukasz Zwoliński. Bośniackie media podają, że pierwszym zimowym transferem Rakowa ma być Muhamed Sahinović z FK Sarajewo, potencjalny następca Vladana Kovacevicia.

Raków obecnie zajmuje czwarte miejsce z 29 punktami i traci osiem do prowadzącego Śląska Wrocław. W niedawnym hicie kolejki między Rakowem a Śląskiem był remis 1:1, gdy na gola Sonny'ego Kittela odpowiedział Piotr Samiec-Talar.

Więcej o:
Copyright © Agora SA