Wicelider ekstraklasy z pierwszym zimowym wzmocnieniem. Transfer ze Szwecji

Jakub Seweryn
Kosowianin Jetmir Haliti zostanie pierwszym zimowym wzmocnieniem Jagiellonii Białystok. Wicelider ekstraklasy porozumiał się z 27-letnim stoperem AIK Sztokholm (Solna), który do Białegostoku trafi na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu kontraktu ze szwedzkim klubem.

Jagiellonia Białystok na półmetku sezonu 2023/24 zajmuje sensacyjne drugie miejsce w tabeli ekstraklasy, ustępując jedynie Śląskowi Wrocław. I choć w tym roku zespół Adriana Siemieńca zagra jeszcze dwa mecze "wiosenne" (z Rakowem Częstochowa i Puszczą Niepołomice), a także zmierzy się w 1/8 finału Pucharu Polski z Wartą Poznań, to pion sportowy klubu już pracuje nad zimowymi wzmocnieniami. Jedno z nich jest już bardzo bliskie realizacji.

Zobacz wideo Michał Probierz wykorzystał pomidora. Ależ pewność siebie!

Jagiellonia Białystok z pierwszym zimowym wzmocnieniem. To obrońca z AIK Sztokholm

Nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok ma zostać 27-letni Kosowianin Jetmir Haliti. To środkowy obrońca występujący dotychczas w AIK Sztokholm (Solna), który może występować także na obu bokach obrony. Haliti we wtorek przyjechał do Białegostoku i z trybun ma oglądać już pucharowe starcie Żółto-Czerwonych z Wartą Poznań. 

Haliti przeszedł już testy medyczne i prawdopodobnie w środę podpisze z Jagiellonią kontrakt do czerwca 2025 roku z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Przeniesie się do Białegostoku na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy z AIK. W minionym sezonie do września był podstawowym stoperem szwedzkiego giganta, rozgrywając 21 meczów ligowych. Potem stracił miejsce w składzie, choć niewykluczone, że duży wpływ na to miała niechęć do przedłużenia wygasającej w grudniu umowy ze Szwedami. Samo AIK ma za sobą bardzo nieudany sezon, jedna z największych piłkarskich firm w Szwecji zajęła w Allsvenskan dopiero 11. miejsce z zaledwie trzema punktami przewagi nad miejscem barażowym. 

Pierwsze informacje łączące Halitiego z Jagiellonią pojawiły się miesiąc temu. Wówczas też informowaliśmy, że faktycznie jest zainteresowanie białostoczan 27-letnim zawodnikiem, który wprawdzie urodził się i wychował w Szwecji, to w listopadzie 2022 roku zdecydował się przyjąć powołanie do reprezentacji Kosowa i rozegrał w niej jedno spotkanie, grając przez 90 minut w starciu towarzyskim z Armenią (2:2).

Jetmir Haliti urodził się we wrześniu 1996 roku w szwedzkim Vaxjo, karierę piłkarską rozpoczynął w Malmoe BI, a następnie występował w takich szwedzkich klubach, jak BK Olympic (Malmoe), Prespa Birlik (Malmoe), FC Rosengard (Malmoe), Landskrona BolS, Joenkoping Soedra IF, AIK Sztokholm Solma oraz Mjaellby AIF. Piłkarzem AIK jest od stycznia 2021 roku, ale regularnie w szwedzkiej ekstraklasie zaczął występować na wypożyczeniu w Mjaellby w 2022 roku.

Łącznie ma na swoim koncie 48 występów (2 asysty) w Allsvenskan oraz 65 meczów (1 gol i 6 asysty) w Superettan (drugi poziom rozgrywkowy w Szwecji). 27-latek jest stoperem mierzącym 188 centymetrów, który wyróżnia się także bardzo dobrą szybkością.

Więcej o:
Copyright © Agora SA