Boniek uderza w polski klub. "Powinni wygrać ligę z 15 pkt przewagi"

Lech Poznań w ostatnim czasie nie prezentuje się najlepiej. W mediach pojawiły się już pierwsze spekulacje na temat ewentualnego zwolnienia Johna van den Broma. Zbigniew Boniek również nie jest zwolennikiem holenderskiego szkoleniowca, o czym opowiedział w poniedziałkowej "Prawdzie Futbolu". Zdaniem byłego prezesa PZPN pod wodzą innego trenera Lech osiągałby w lidze lepsze rezultaty.

Lech Poznań nie radzi sobie najlepiej w tym sezonie ekstraklasy. W ostatniej kolejce "Kolejorz" został rozgromiony u siebie przez Widzew Łódź. Zespół Johna van den Broma przegrał 1:3, co nie spodobało się z pewnością kibicom. W tabeli poznaniacy tracą już do liderującego Śląska siedem punktów.

Zobacz wideo Michał Probierz wykorzystał pomidora. Ależ pewność siebie!

Zbigniew Boniek mocno o Lechu Poznań. Szpila w Johna van den Broma

Do postawy Lecha Poznań w rozmowie z Romanem Kołtoniem na kanale "Prawda Futbolu" odniósł się Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN wbił szpilkę w trenera den Broma. - Lech Poznań  z dobrym trenerem powinien wygrywać ligę z 15-18 pkt przewagi. Może Legia Warszawa mogłaby się im przeciwstawić - przyznał.

- To jednak teoria, bo praktyka jest taka, że każdy może wygrać z każdym. Dlaczego? Bo drużyny słabsze są lepiej poukładane taktycznie, niż drużyny mocne… - dodał wiceprezydent UEFA.

Według Bońka Lech nie wygląda obecnie jak kolektyw. - Wydaje mi się, że jest to drużyna, która bazuje na indywidualnych umiejętnościach piłkarzy. Jeśli wszystkim wszystko wychodzi, to mogą wygrać 3:0. Natomiast ja patrząc na Lecha, nie mam wrażenia, że oni mają np. coś przygotowane pod względem taktycznym - ocenił.

Lech Poznań w lidze nie ma ostatnio dobrej passy. W pięciu spotkaniach w ekstraklasie rozegranych od końca października "Kolejorz" tylko raz zgarnął trzy punkty. 4 listopada wygrał 2:0 z beniaminkiem Ruchem Chorzów. Oprócz tego trzy razy zremisował (z Jagiellonią, Legią i Cracovią) i przegrał z Widzewem. W międzyczasie wyeliminował z Pucharu Polski Zawiszę Bydgoszcz. Teraz przed Lechem kolejny ligowy wyjazd. W sobotę 2 grudnia zespół Johna van den Broma zmierzy się z Koroną Kielce. Pierwszy gwizdek o 20:00.

Więcej o:
Copyright © Agora SA