Jest decyzja ws. meczu Legii. Klamka zapadła

Cracovia proponowała zamianę gospodarza zaległego meczu, Legia oferowała przełożenie spotkania na przyszły rok. Ani jedno, ani drugie jednak się nie wydarzy. Ekstraklasa zdecydowała, kiedy odbędzie się zaległy mecz 2. kolejki ligowej Cracovia - Legia Warszawa. I nie jest to najlepsza wiadomość dla wicemistrzów Polski, którzy w tym sezonie rozegrali już mnóstwo meczów z uwagi na kwalifikacje i fazę grupową Ligi Konferencji Europy.

Pierwotnie mecz Cracovia - Legia miał się odbyć 30 lipca w drugiej kolejce ekstraklasy. Miał, ale warszawiacy poprosili o zmianę terminu w związku z wyjazdowym meczem eliminacji Ligi Konferencji Europy przeciwko Ordabasom Szymkent trzy dni wcześniej.

Zobacz wideo Jak Robert Lewandowski ma pomóc reprezentacji? Probierz: W Barcelonie gra zupełnie inaczej

W pierwszym spotkaniu, w oddalonym o ponad cztery tys. kilometrów Kazachstanie, legioniści zremisowali z Ordabasami 2:2. W rewanżu, o którym wicemistrzowie Polski myśleli, przekładając mecz z Cracovią, wygrali 3:2 i awansowali do kolejnej rundy eliminacji, a później do fazy grupowej.

Zaległy mecz z Cracovią stał się przedmiotem niespodziewanej dyskusji. Na 17 grudnia zaplanowano mecz Legia - Cracovia w 19. kolejce ekstraklasy. Krakowski klub niespodziewanie zaproponował, by to wtedy on był gospodarzem.

- Pierwotnie mecz miał się odbyć w bardzo dobrym terminie, a teraz stracimy na obecności kibiców. Ja sobie nie wyobrażam, by ludzie rzucili wszystko i w tygodniu przedświątecznym przyszli na mecz, gdy trwają różne spotkania opłatkowe - powiedziała p.o. prezes klubu Elżbieta Filipiak.

Dwumecz Legia - Cracovia na koniec 2023 r.

Legia na takie zmiany nie chciała się zgodzić. Warszawiacy zaproponowali, by mecz 19. kolejki ekstraklasy odbył się bez zmian, a zaległy mecz drugiej kolejki przełożyć już na 2024 r. Na to nie przystała jednak ekstraklasa.

Ostatecznie ustalono, że Legia i Cracovia zakończą ten rok dwumeczem ze sobą. 17 grudnia odbędzie się mecz 19. kolejki Legia - Cracovia, a 20 grudnia zaległe spotkanie drugiej kolejki Cracovia - Legia. 

- Dzień i godzinę spotkania wyznaczono w porozumieniu z zainteresowanymi klubami. Cracovia faktycznie po wcześniejszym zaaprobowaniu nowej daty spotkania zwróciła się z prośbą o zamianę gospodarzy meczu z Legią w ramach w 19. kolejki, kiedy krakowianie grają w Warszawie. Zmiany nie dokonano m.in. ze względu na fakt, że dzień wcześniej na stadionie przy ul. Kałuży swoje spotkanie rozegra Puszcza Niepołomice i stan murawy - powiedział  mówi Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasy SA, cytowany przez stronę ekstraklasa.org.

- W przypadku rozegrania kolejnych zawodów w ciągu 24 godzin na tym samym boisku - groziłby kontuzjami piłkarzy lub w ogóle mógł uniemożliwić rozegranie takiego spotkania. Departament Logistyki Rozgrywek zaproponował Cracovii możliwość rozegrania tego meczu w grudniu bądź w nowym roku. Ostatecznie zdecydowano się na datę 20 grudnia - dodał.

Więcej o:
Copyright © Agora SA