Stadion młody, ale czas na zmiany. Klub ekstraklasy poinformował o modernizacji

Po 13 latach kibice Zagłębia Lubin doczekają się widocznej zmiany na stadionie swojego ulubionego klubu. Powstały za 130 milionów złotych obiekt doczeka się odświeżenia, które będzie można widzieć jeszcze podczas najbliższych spotkań domowych zespołu z Lubina. Chodzi o krzesełka na stadionie, które zostaną wymienione na nowe i mają nawiązywać do barw klubowych.

130 milionów złotych kosztowała budowa obecnego stadionu Zagłębia Lubin, który może pomieścić 16086 widzów. Obiekt powstawał jako projekt finansowany przez głównego udziałowca klubu - koncern KGHM. Został częściowo otwarty w marcu 2009 roku, a w sierpniu 2010 roku został rozegrany pierwszy mecz na całkowicie nowopowstałym stadionie. Wtedy Zagłębie przegrało z Górnikiem Zabrze 1:2. 

Zobacz wideo Reprezentacja Polski brutalnie podsumowana. "Nie wyobrażam sobie"

Zagłębie Lubin wymienia krzesełka na stadionie

Od tamtego czasu stadion nie przechodził większych modernizacji, ale w najbliższych dniach się to zmieni. A co o chodzi? Mianowicie o krzesełka, które zostały zamontowane w 2009 i 2010 roku. Zagłębie Lubin poinformowało w oficjalnym komunikacie, że prace związane z wymianą siedzisk potrwają kilka najbliższych tygodni.

"Nowe siedziska i oparcia zamontowane zostaną na dotychczasowych stelażach. Dzięki temu proces wymiany krzesełek zostanie przyspieszony, a koszty modernizacji ograniczone. Na trybunach dominować będzie barwa pomarańczowa, która stanowi 50% ogółu siedzisk przeznaczonych dla kibiców. Pozostałą część podzielono pomiędzy barwy białą i zieloną. Na trybunie głównej zostaną zachowane czarne krzesełka tworzące napis KGHM, właściciela i sponsora tytularnego Klubu" - poinformował klub.

W ramach wymiany krzesełek powstanie mozaika w klubowych barwach Zagłębia Lubin, a inspiracją do tego miał być stadion Arki Gdynia oraz Hala Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Cały proces nie wpłynie na organizację spotkań i zakończy się do końca bieżącego roku. 

Zagłębie Lubin w tym roku rozegra jeszcze cztery spotkania, z czego dwa u siebie, więc kibice na bieżąco będą mogli widzieć, jak zmienia się kolor krzesełek. Zespół z Lubina na swoim stadionie zagra z Legią Warszawa (3 grudnia) oraz Śląskiem Wrocław (15 grudnia). Aktualnie Zagłębie zajmuje siódme miejsce w tabeli i ma 21 punktów na koncie. Najbliższy mecz zespół Waldemara Fornalika rozegra w piątek 24 listopada na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.

Więcej o: