Kibice Legii żądają tego piłkarza. A Runjaic swoje. "Nie jest gotowy"

Zaledwie 70 minut w sześciu meczach - to bilans jednego z piłkarzy Legii Warszawa w tym sezonie. To też częsty temat dyskusji wśród kibiców stołecznego klubu, którzy wręcz domagają się od Kosty Runjaicia, by ten dawał wychowankowi więcej szans. Dlaczego tak się nie dzieje? Niemiecki szkoleniowiec wyjaśnił tę sprawę w "Prawdzie Futbolu". - A za kogo miałby grać? Za Josue? Za Muciego? Za Guala? - pyta Runjaić.

Legia Warszawa rywalizuje w tym sezonie na trzech frontach. Zespół prowadzony przez Kostę Runjaicia ma za sobą bardzo nieudany październik, kiedy to przegrał wszystkie cztery mecze w ekstraklasie. Po bezbramkowym remisie z Lechem Poznań Legia zajmuje szóste miejsce z 24 punktami i traci dziewięć do prowadzącego Śląska Wrocław. W 1/8 finału Pucharu Polski stołeczny klub czeka rywalizacja z Koroną Kielce. Dobrze też wygląda sytuacja w Lidze Konferencji Europy, gdzie Legia jest liderem tabeli ex-aequo z Aston Villą i jest blisko awansu do fazy pucharowej.

Zobacz wideo Lewandowski: Potrzebna jest cierpliwość. Widać światełko w tunelu

Wśród kibiców Legii tematem częstych dyskusji jest Igor Strzałek. Wychowanek wicemistrza Polski zagrał w tym sezonie zaledwie 70 minut w sześciu meczach. Sporym echem odbiło się m.in. spotkanie z GKS-em Tychy w Pucharze Polski, gdzie po 35 minutach było 3:0 dla Legii, a Strzałek wszedł dopiero w 88. minucie. - Dlaczego powinienem wpuścić Strzałka wcześniej? Nie odczuwałem wielkiej potrzeby, by kogokolwiek wpuszczać na ostatnią zmianę wcześniej - mówił Runjaić na pomeczowej konferencji prasowej.

- Wydaje mi się, że wypowiedzi Runjaicia po meczu z GKS-em były dla zachowania równowagi. Bo Igor nasłucha się od ludzi ze swojego otoczenia, którzy klepią go po plecach i mówią, jaki jest krzywdzony. Te osoby nie zdają sobie sprawy, jaką robią mu krzywdę - stwierdził Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii w programie "Pogadajmy o piłce" na kanale YouTube "Meczyków".

Runjaić mówi o sytuacji Strzałka. "Nie jest jeszcze gotowy na to"

Nieco szerzej na temat Strzałka trener Legii opowiedział w "Prawdzie Futbolu". Runjaić wyjaśnił, dlaczego Strzałek nie gra regularnie w tym sezonie. - Piłkarz, który jest w Legii, musi radzić sobie z presją, jaka jest w klubie. W moim przekonaniu Strzałek nie jest jeszcze gotowy na regularną grę. Za kogo miałby grać? Za Josue? Za Muciego? Za Guala? A jak dam mu szansę poważniejszą i postawię na niego w kilku meczach z rzędu, to pojawi się pytanie, czy to jest piłkarz na Legię? To ważny temat w kontekście rozwoju klubu oraz pracy akademii - stwierdził (cytat za: transfery.info).

- Nie mam nic przeciwko młodym zawodnikom, to nie jest tak, że ich nie lubię czy nie chcę. Pytanie jest o jakość i o ich przegotowanie do poziomu w pierwszym zespole. O tym w klubie wiele rozmawiamy, by zmienić ten proces, by był on sprawniejszy - dodał Runjaić.

Strzałek debiutował w pierwszym zespole Legii 21 maja zeszłego roku w meczu z Cracovią (3:0). Wówczas miał 18 lat, cztery miesiące i dwa dni. Strzałek jest związany kontraktem z Legią do końca czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia współpracy o dodatkowy sezon.

Więcej o: