Niezwykły widok na stadionie w ekstraklasie. Pobili rekord!

Kolejna odsłona akcji "Dorzuć misie" zakończyła się ogromnym sukcesem i rekordem! Na murawie stadionu miejskiego w Białymstoku wylądowało 109 470 pluszaków, które dadzą wiele radości potrzebującym dzieciakom. Tym samym, dzięki ogromnemu zaangażowaniu kibiców, Fundacja STS przekaże 547 359 zł na Fundację Naszpikowani.

W niedzielne popołudnie emocji na meczu Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa nie brakowało. Licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Białymstoku spisali się na medal nie tylko w dopingu swojej drużyny, która zwyciężyła 2:0, ale także dlatego, że wzięli udział w akcji "Dorzuć misie".

Zobacz wideo Najman oburzony pytaniem. „To jest niemądre"

Fani, którzy przez dwa tygodnie poprzedzające mecz z Legią byli informowani o wydarzeniu, rzucili na murawę aż 109 470 maskotek. Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami, Fundacja STS za każdego misia przekaże 5 zł na wsparcie leczenia podopiecznych Fundacji Naszpikowani.

Pluszaki rzucone na murawę w trakcie przerwy trafią do lokalnych organizacji pomagającym dzieciom, o co zadba beneficjant akcji Fundacja Naszpikowani, która również zajęła się logistyką wywiezienia misiów ze stadionu.

Nietypowa akcja w Białymstoku

W trakcie czterech odsłon akcji "Dorzuć misie" w Lubinie, Kielcach, Częstochowie i Białymstoku zebrano 120 666 maskotek. Tym samym, na konta osób potrzebujących trafiło 603 240 zł.

Jagiellonia Białystok pokonała Legię Warszawa w 10. kolejce ekstraklasy po golach Jose Naranjo oraz Jesusa Imaza. Dla wicemistrzów Polski była to pierwsza porażka w tym sezonie ligowym. Jagiellonia wygrała zaś wszystkie pięć spotkań przed własną publicznością.

Po dziewięciu meczach Legia jest wiceliderem ekstraklasy z dwoma punktami straty do Śląska Wrocław. Warszawiacy rozegrali jednak o jedno spotkanie mniej. Dziewięć meczów rozegrała też Jagiellonia, która z 19 punktami zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

W niedzielę Legia podejmie Raków Częstochowa, a Jagiellonia zagra na wyjeździe z Cracovią. Wcześniej, bo w czwartek legioniści zagrają z AZ Alkmaar w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

Więcej o: