W minioną sobotę Cracovia wygrała 2:0 z ŁKS-em Łódź po golach Virgila Ghity oraz Janiego Atanasova. Piłkarze nie mogli jednak w pełni cieszyć się ze zwycięstwa, ponieważ jeszcze przed spotkaniem dotarły do nich wieści o problemach zdrowotnych Janusza Filipiaka, prezesa krakowskiego klubu. "W stanie bardzo ciężkim trafił do szpitala (Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego w Krakowie - red.). Według moich informacji miał udar i był długo reanimowany" - przekazał Jakub Seweryn ze Sport.pl.
Jak na razie brak nowych informacji na temat stanu zdrowia 71-latka. Jego nagłe kłopoty ze zdrowiem doprowadziły do szeregu zmian w założonym przez niego przedsiębiorstwie informatycznym Comarch. Firma poinformowała w oficjalnym komunikacie, że pod nieobecność prezesa jego obowiązki przejmie tymczasowo Anna Pruska, czyli prywatnie córka profesora Filipiaka.
Pojawiało się pytanie, czy do podobnych zmian dojdzie też w Cracovii. Obecnie w skład zarządu wchodzą dwie osoby - Filipiak oraz Stefana Majewski, który pełni rolę wiceprezesa. Drugi ze wspomnianych działaczy przyznał w rozmowie z "Gazetą Krakowską", że jak na razie absencja biznesmena nie powoduje utrudnień w funkcjonowaniu klubu. Nikt nie przejął też jego obowiązków.
- Nie ma takich spraw w tej chwili, które by potrzebowały zgody pana profesora. Funkcjonujemy tak, jak funkcjonowaliśmy. A gdy pojawią się takie sprawy, to wtedy się zastanowimy, a myślę, że w ciągu krótkiego czasu to się wszystko wyjaśni - przekazał.
Co więcej, Majewski zdradził, że jak na razie nie było też żadnych rozmów, by wprowadzić do zarządu kolejne osoby, czy to pod nieobecność Filipiaka, czy też na stałe.
Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl.
Filipiak poprowadził Cracovię do sukcesu
Filipiak został właścicielem i prezesem MKS Cracovia SSA w 2004 roku. Za jego rządów drużyna zdobyła Puchar Polski - miało to miejsce w 2020 roku. Z kolei najwyższym miejscem, jakie zajęła w tabeli ekstraklasy, była czwarta lokata - sezon 2015/16. Zdecydowanie lepiej radzi sobie sekcja hokejowa Cracovii, ponieważ wywalczyła aż siedem mistrzostw Polski.
Jak na razie krakowski klub plasuje się na ósmym miejscu w lidze po dziewięciu spotkań. Zgromadził 13 punktów, na co składają się trzy zwycięstwa, cztery remisy i dwie porażki. Najbliższy mecz piłkarze Jacka Zielińskiego zagrają w niedzielę 8 października, kiedy na własnym stadionie zmierzą się z Jagiellonią Białystok.