Piszą o wielkim transferze gwiazdy Legii. Żadnych wątpliwości

Czy Ernest Muci wypełni kontrakt z Legią Warszawa, który obowiązuje do końca czerwca 2025 roku? Albańska "Gazeta Si" poinformowała, że klub na pewno otrzymał i otrzyma jeszcze wiele ofert za zawodnika, który najprawdopodobniej otrzyma powołanie do kadry narodowej. Jego świetny występ w wygranym 3:2 meczu z Aston Villą oglądał selekcjoner tamtejszej kadry Silvinho.

W ostatni czwartek Ernest Muci zachwycił całą piłkarską Europę. Albańczyk zdobył dwie bramki i poprowadził Legię Warszawa do wygranej 3:2 z Aston Villą w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. - Po występie z Aston Villą otrzymałem dużo wiadomości, wiele gratulacji. Ludzie byli naprawdę dumni ze mnie, z drużyny, gdyż osiągnęliśmy historyczne zwycięstwo. Jestem bardzo szczęśliwy, podobnie jak Warszawa - mówił po tym spotkaniu 22-latek.

Zobacz wideo Kulesza dostał jasny przekaz ws. nowego selekcjonera

Chociaż kontrakt Muciego z Legią obowiązuje jeszcze do końca czerwca 2025 roku, to już tego lata pojawiały się doniesienia, że może odejść do Celty Vigo. Tak się ostatecznie nie stało i Albańczyk został na Łazienkowskiej. 

Albańczycy prognozują transfer i powołanie do kadry Ernesta Muciego

Albańska "Gazeta Si" poinformowała, że dublet ustrzelony przeciwko Aston Villi znacznie zwiększył szanse Muciego na opuszczenie Legii i przejście do większego europejskiego klubu. "Legia być może otrzymała za niego konkretne oferty i z pewnością otrzyma kolejne. Oczekuje się, że polski klub sprzeda zawodnika, gdy ten będzie gotowy na kolejny krok w swojej karierze. Jego umiejętności predestynują go do gry w najbardziej konkurencyjnych zespołach" - czytamy w artykule.

Dodatkowo pomocnik powinien w najbliższym czasie otrzymać powołanie do reprezentacji Albanii. Jego występ przeciwko Aston Villi z wysokości trybun stadionu Legii oglądał selekcjoner tamtejszej kadry Silvinho. Zdaniem źródła Muci ma duże szanse, żeby znaleźć się nawet w wyjściowym składzie w meczach z Czechami i Bułgarią.

- Nie wiem, to robota Jacka Zielińskiego. Skupiam się na tym, co dzieje się na boisku, a dyrektor sportowy zajmuje się pozostałymi rzeczami - w takich słowach Muci odcinał się w ostatnich dniach od różnych plotek łączących go z innymi klubami.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

"Muci jest wyceniany przez Transfermarkt na 2,5 mln euro, ale po takich występach jego wartość może tylko wzrosnąć. Legia też powinna spodziewać się, że posypią się oferty. Nie powinniśmy być zdziwieni, jeśli podbije cenę ponad wartość, która będzie na koniec sezonu" - prognozował Marcin Jaz ze Sport.pl.

W obecnym sezonie Ernest Muci ma już siedem bramek w 15 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Więcej o: