Popis, jakiego Polska nie widziała od 89 lat! 18-latek dokonał rzeczy niezwykłej [WIDEO]

Raków Częstochowa prowadził do przerwy z Ruchem Chorzów 3:1 w meczu 9. kolejki ekstraklasy. Wszystkie gole dla częstochowskiego zespołu strzelił 18-letni Dawid Drachal. Profil EkstraStats opublikował kilka imponujących statystyk, którymi 18-latek zapisał się w historii ekstraklasy. Jak się okazuje, takiego występu nie oglądaliśmy w najwyższej klasie rozgrywkowej od blisko dziewięćdziesięciu lat.

O Dawidzie Drachalu zaczęło być głośno kilka miesięcy temu, kiedy udzielił kontrowersyjnego wywiadu portalowi Weszło. Ówczesny piłkarz Miedzi Legnica zdradził, że chce zdobyć Złotą Piłkę i ma odpowiednie predyspozycje, aby tego dokonać. - Mamy takiego jednego Polaka, który udowodnił, że wszystko jest możliwe - mówił. 18-latek w lipcu przeniósł się do Rakowa Częstochowa i choć nie jest kluczowym graczem zespołu, to właśnie udowodnił, że posiada bardzo duże umiejętności.

Zobacz wideo Tomasz Sarara gwiazdą nowej federacji. Nietypowe zasady. "Kibice będą zajarani"

Niesamowite dokonanie pomocnika Rakowa. Przeszedł do historii ekstraklasy

Drachal zadebiutował w drużynie Dawida Szwargi w sierpniu, kiedy rozegrał 79. minut w starciu ze Stalą Mielec (2:0). Pomimo tego, że później grał już zdecydowanie mniej, to szkoleniowiec postanowił zaufać mu w niedzielnym meczu z Ruchem Chorzów. I z pewnością nie żałuje podjętej decyzji, ponieważ piłkarz zaliczył klasycznego hat-tricka.

Strzelanie rozpoczął w 20. minucie, doprowadzając do wyrównania w meczu. Po zaledwie ośmiu minutach miał już drugiego gola na koncie, precyzyjnie dobijając uderzenie Łukasza Zwolińskiego. I choć wydawało się, że to już koniec jego strzeleckiego popisu, to w 42. minucie doskonale odnalazł się w polu karnym, następnie wykorzystał fatalny błąd defensywy Ruchu i podwyższył wynik na 3:1.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Portal EkstraStats postanowił wykorzystać dokonanie Drachala, publikując kilka imponujących statystyk. Niedzielnym osiągnięciem pomocnik Rakowa stał się najmłodszym autorem hat-tricka od 21 października 1995 roku, kiedy ustrzelił go Marcin Kuźba. Ponadto został 10. najmłodszych autorem hat-tricka w historii ekstraklasy. Stał się również najmłodszym strzelcem hat-tricka w pierwszej połowie meczu najwyższej klasy rozgrywkowej od czasów Ernesta Wilimowskiego, który dokonał tego 30 września 1934 roku.

Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Rakowa Częstochowa 5:3. Czwartego gola dla częstochowskiego zespołu zdobył Srdjan Plavsić, a piątego Władysław Kochergin. Dla Ruchu Chorzów gole strzelili natomiast Tomasz Wójtowicz, Tomas Podstawski oraz Daniel Szczepan.

Więcej o: