Europoseł PiS krytykuje następcę Probierza. "Duże zażenowanie"

W latach 2021-2023 Adam Majewski był trenerem Stali Mielec na poziomie ekstraklasy. Teraz ten szkoleniowiec objął kadrę do lat 21, zajmując miejsce Michała Probierza. Majewski wrócił w wywiadzie do czasów pracy w Stali. - Klub, dzięki mojej pracy, jest oddłużony finansowo - powiedział w "Przeglądzie Sportowym Onet". Do tej rozmowy krótko odniósł się Tomasz Poręba, europoseł PiS, który wspiera Stal od dłuższego czasu.

Wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski wywołało efekt domina w federacji. Fernando Santos został zwolniony po przegranym 0:2 meczu z Albanią w Tiranie. Jego następcą został Michał Probierz, który do tej pory odpowiadał za kadrę do lat 21. Jego umowa obowiązuje do lipca 2026 roku, czyli do końca mistrzostw świata, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie. PZPN ma także możliwość wcześniejszego, bezbolesnego rozstania z Probierzem już latem przyszłego roku. Młodzieżówka ma też nowego trenera - został nim Adam Majewski.

Zobacz wideo "Jak coś mówię, to jest, że 'polska myśl szkoleniowa'. To przykre"

Europoseł reaguje na wywiad byłego trenera Stali. "Z dużym zażenowaniem"

Majewski rozmawiał z "Przeglądem Sportowym Onet" przed meczem Lecha Poznań ze Stalą Mielec, wygranym 2:1 przez ekipę z Wielkopolski. W nim trener kadry U-21 wrócił m.in. do tematu pracy dla Stali w latach 2021-2023. - Byłem w Mielcu niespełna dwa lata, pracowałem w bardzo trudnych warunkach, kiedy rewolucje kadrowe były co chwile. Klub, również dzięki mojej pracy, jest oddłużony finansowo, kadra jest stabilna, cały czas tę grę ciągną zawodnicy, którzy jeszcze zostali ściągnięci przeze mnie - powiedział.

W dalszej części wywiadu Majewski przyznał szczerze, że Stal utrzyma się w ekstraklasie, jeśli będzie systematycznie punktować. Tę rozmowę przeczytał też Tomasz Poręba, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także europoseł Prawa i Sprawiedliwości, który wspiera Stal. "Z dużym zażenowaniem czytam ten wywiad, bo jest bardzo niesprawiedliwy wobec Stali. Adamie, dostałeś szansę i unikałeś dużo błędów dzięki wielu. Popełniałeś ich sporo, wbrew wielu. Rozstaliśmy się i jak widać wychodzi to wszystkim na dobre" - napisał Poręba na X (dawniej Twitter).

Stal Mielec ma za sobą dziewięć meczów, z których trzy wygrała, trzy zremisowała i trzy przegrała. Po porażce 1:2 z Lechem zajmuje siódme miejsce z 12 punktami i traci siedem do prowadzącego Śląska Wrocław. Stal występuje w ekstraklasie od sezonu 20/21, a od awansu drużynę prowadzili tacy trenerzy, jak Dariusz Skrzypczak, Leszek Ojrzyński, Włodzimierz Gąsior, Adam Majewski oraz Kamil Kiereś.

Więcej o: