Polski stadion za 130 milionów zostanie odnowiony. Kibice na to czekali!

Kolejny obiekt ekstraklasy przejdzie renowację. Tym razem chodzi o Stadion Zagłębia Lubin, który częściowo otwarto w marcu 2009 roku. Po 14 latach władze klubu uznały, że trybunom potrzebne jest odświeżenie i w najbliższych tygodniach ruszą prace remontowe. - O wszystkich postępach prac wykonywanych na naszym obiekcie będziemy informować na bieżąco - przekazał prezes klubu Michał Kielan w oficjalnym oświadczeniu.

Stadion Zagłębia Lubin przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 98 w Lubinie powstawał w latach 2008-2010, a całkowity koszt budowy obiektu wyniósł około 130 milionów złotych. Budowę sfinansował główny sponsor klubu koncern KGHM. Od tamtej pory ponad 16 tysięczny obiekt nie doczekał się wielkich renowacji i zmian kosmetycznych, ale wreszcie przyszła na to pora. Klub poinformował o tym w oficjalnym komunikacie.

Zobacz wideo Kontrowersje po wyborze Michała Probierza! Niejednogłośna decyzja

Renowacja stadionu Zagłębia Lubin. Kibice długo na to czekali

Prace na stadionie w Lublinie nie będą rewolucją, ale zmienią wygląd dobrze znanych kibiciom trybun. Klub poinformował, że w kolejnych tygodniach te przestaną być jedynie w kolorze pomarańczowym. "Na trybunach dominować będzie barwa pomarańczowa, która stanowi pięćdziesiąt procent ogółu siedzisk przeznaczonych dla fanów. Pozostałą część podzielono pomiędzy barwy białą i zieloną. Na trybunie głównej zostaną zachowane czarne krzesełka tworzące napis KGHM, właściciela i sponsora tytularnego klubu" - czytamy w oświadczeniu klubu. Barwy tworzyć będą mozaikę.

Pracę przeprowadzić ma firma SEDAsport ze Słowacji. Proces wymiany ma zostać przyśpieszony, dzięki montowaniu nowych krzesełek na starych stadionowych stelażach. Dzięki temu zmniejszone zostaną także koszty modernizacji. Całość renowacji zaplanowano do końca 2023 roku. Klub zapewnia jednak, że efekty "będą widoczne wkrótce". 

- Naszym celem jest ożywienie obiektu, inwestujemy w infrastrukturę, ale robimy to wedle określonej filozofii, budując więź fanów z klubem. Jednocześnie zapewniamy kibiców, że proces modernizacji będzie realizowany w sposób minimalizujący zakłócenia podczas nadchodzących meczów. O wszystkich postępach prac wykonywanych na naszym obiekcie będziemy informować na bieżąco - powiedział prezes Zagłębia Michał Kielan. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wiadomo również, że wymiana krzesełek nie zakłóci rozgrywania domowych meczów ekipy z Lubina. Prace mają zostać przeprowadzone stopniowo i w okresach pomiędzy spotkaniami domowymi drużyny Waldemara Fornalika. Prawdopodobnie pierwszych efektów nie ujrzymy już w niedzielę 24 września, kiedy Zagłębie zmierzy się z Wartą Poznań o godzinie 12:30. 

Więcej o: