Górnik Zabrze blisko nowego właściciela. Podolski ujawnia szczegóły

- Moje stanowisko jest jasne, wiele osób to wie. Chciałbym pomóc Górnikowi też poza boiskiem. Myślę, że wiem, jak to zrobić. Natomiast jak to mówią, piłka jest teraz po drugiej stronie - powiedział Lukas Podolski w rozmowie z portalem WP SportoweFakty zapytany o potencjalne przejęcie Górnika Zabrze. Piłkarz potwierdził, że klub ma niebawem zmienić właściciela.

Górnik Zabrze nie zaczął najlepiej bieżących rozgrywek w ekstraklasie. W miniony weekend zabrzanie odnieśli dopiero drugą, ale jakże cenną, wygraną w tym sezonie. Pokonali w Wielkich Derbach Sląska Ruch Chorzów po trafieniu Lukasa Podolskiego.

Zobacz wideo To nie miejsce dla Papszuna. "Nawaleni, pijani działacze i sponsorzy wtaczają się do samolotu"

Lukas Podolski nie ma wątpliwości. Górnik Zabrze zmieni właściciela

Od dłuższego czasu w mediach przejawiają się informację, że Górnik może zmienić właściciela i przejść w ręce prywatne. Potwierdził to Lukas Podolski w rozmowie z portalem WP SportoweFakty. - Też słyszałem o chętnych na kupno Górnika…- przyznał.

Zawodnik został dopytany przez Piotra Koźmińskiego, co dokładnie słyszał na ten temat. - Że były różne rozmowy z miastem. Zresztą, nie ukrywam, że ze mną też skontaktowała się osoba, która myśli nad kupieniem klubu - wyjawił. Nie ujawnił jednak o kogo może chodzić. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Podolski przyznał, że sam byłby w stanie pomagać klubowi także spoza boiska. - Moje stanowisko jest jasne, wiele osób to wie. Chciałbym pomóc Górnikowi też poza boiskiem. Myślę, że wiem, jak to zrobić. Natomiast jak to mówią, piłka jest teraz po drugiej stronie - dodał.

Strzelec gola w 122. Wielkich Derbach Śląska nie po raz pierwszy skrytykował władze Górnika Zabrze. Jak stwierdził, klub nie wykorzystuje swojego potencjału. - I jako klub i jeśli chodzi o wykorzystanie mojej osoby. Pod tym względem można by robić dużo więcej - przyznał.

Górnik Zabrze zajmuje 14. miejsce w tabeli. Kolejny mecz ligowy rozegra w niedzielę 24 września o 17:30 z Legią Warszawa. Bramka w meczu z Ruchem Chorzów była dla Podolskiego pierwszym trafieniem w tym sezonie. Napastnik rozegrał w tym sezonie osiem spotkań. Ma także jedną asystę. 

Więcej o: