Trener z ekstraklasy nowym selekcjonerem? "Popełniłem straszny błąd"

Marek Papszun czy Michał Probierz, a może jeszcze Jan Urban? We wtorek najprawdopodobniej poznamy nowego selekcjonera reprezentacji Polski. A co jeśli na liście potencjalnych kandydatów jest jeszcze trener Legii Kosta Runjaić? Taki temat pojawił się w programie Liga+ Extra w CANAL+. - Mówił, że zabiera ze sobą dwóch asystentów - zdradził dyrektor sportowy, Jacek Zieliński.

Reprezentacja Polski czeka na nowego selekcjonera. Według informacji Sport.pl konkretny wybór powinien zapaść we wtorek, na kiedy to zaplanowane jest nadzwyczajne zebranie zarządu PZPN. Na razie nad nazwiskiem następcy Fernando Santosa można jedynie spekulować. Najczęściej w mediach przewijają się Marek Papszun i Michał Probierz. Nieco rzadziej mówi się o Janie Urbanie czy Adamie Nawałce. Teraz do tej listy doszło kolejne nazwisko.

Zobacz wideo Kto nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Ostatnie przecieki z PZPN (18.09)

Zapytali o przejście Runjaicia do reprezentacji Polski. Dyrektor sportowy Legii: "Popełniłem wielki błąd"

Chodzi o obecnego szkoleniowca Legii Warszawa Kostę Runjaicia. Niemiec doskonale zna realia polskiej piłki. W naszym kraju jest już szósty rok. Doskonale sprawdzał się w Pogoni Szczecin, a od ponad roku w ekipie stołecznych. Za jego kadencji Legia zdobywa średnio 2,11 punktu na kolejkę. Temat ewentualnych przenosin do reprezentacji Polski pojawił się w programie Liga+ Extra na antenie CANAL+. - Gdy wróciłem z tygodniowego urlopu, to Kosta zażartował, mówiąc, że zabiera ze sobą dwóch asystentów, których umieściłem mu w sztabie - ujawnił dyrektor sportowy Legii, Jacek Zieliński.

Choć wolałby zatrzymać Runjaicia przy Łazienkowskiej, wyraźnie dał do zrozumienia, że widziałby Niemca w nowej roli. - Raz popełniłem wielki błąd. Bodajże w styczniu, na zgrupowaniu w Turcji, udzieliłem wywiadu na temat kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski. Powiedziałem wtedy, że najlepszą osobą na to stanowisko jest Kosta Runjaić i zdałem sobie sprawę, że wypowiedziałem dwa słowa za dużo. Uważam, że świetnie zna ekstraklasę, potrafi kapitalnie organizować pracę i dobierać ludzi do sztabu - dodał Zieliński.

Runjaić potrzebny reprezentacji? "Mógłby to wykonać na bardzo wysokim poziomie"

Ale czy tę kandydaturę należy traktować poważnie? Raczej nie. Dyrektor sportowy wicemistrzów Polski wierzy, że Runjaić podołałby temu wyzwaniu, ale szybko uciął spekulacje. - Reprezentacja? Powiedzmy, że jest sześć razy mniej czasu w roku na pracę z zawodnikami niż w przypadku trenera klubowego. Wszystko musi być zrobione perfekcyjnie, zawierać gotowy plan, porządną analizę i odpowiedni zespół ludzi, który potrafi przyspieszyć. Myślę, że Kosta mógłby to wykonać na bardzo wysokim poziomie, ale niestety jest niedostępny - zakończył.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Legia Warszawa z Runjaiciem na ławce tylko zremisowała w sobotę z Piastem Gliwice 1:1. W tabeli Ekstraklasy zajmuje trzecie miejsce. Za to w czwartek rozpocznie fazę grupową Ligi Konferencji Europy. W pierwszym meczu podejmie Aston Villę. Początek o 18:45.

Więcej o: