Wyłożyli karty na stół. Znamy najlepszych zawodników z ekstraklasy w EA Sports FC 24

Twórcy EA Sports FC 24, czyli gry, która zastąpi serię FIFA, opublikowali oceny najlepszych zawodników z ekstraklasy. Polska liga została doceniona i znów będzie miała piłkarza ze złotą kartą w popularnym trybie Ultimate. Najwyżej ocenionym zawodnikiem w ekstraklasie jest piłkarz Rakowa Częstochowa.

W tym roku w świecie wirtualnej piłki nożnej dojdzie do sporej zmiany. EA Sports zakończy wydawanie serii FIFA, którą zastąpi produkcja o nazwie EA Sports FC 24. Polscy kibice nie mają powodów do niepokoju, gdyż nadal będzie można w niej grać zespołami z ekstraklasy.

Zobacz wideo "FIFA" odchodzi do przeszłości. Powstało "EA Sports FC 24"

Oto najlepsi zawodnicy z ekstraklasy w grze EA Sports FC 24. Ivi Lopez rodzynkiem

Premiera gry będzie miała miejsce w piątek 29 września, ale twórcy już teraz uchylili rąbka tajemnicy co do ocen ogólnych poszczególnych graczy (skala 1-99). Zostały one zaktualizowane po sezonie 2022/23, który dla kilku zespołów był wyjątkowo udany.

Raków Częstochowa zdobył pierwsze w historii mistrzostwo Polski, co przełożyło się także na lepsze oceny w EA Sports FC 24. To właśnie w tym zespole należy szukać najwyżej ocenionego zawodnika całej ligi. Jest nim Ivi Lopez, którego overall (ocena ogólna - red.) wzrośnie z 74 do 75. To istotna wiadomość szczególnie dla fanów trybu Ultimate, gdyż dzięki temu Hiszpan będzie jedynym w ekstraklasie piłkarzem ze złotą kartą (ocena 75 i więcej). To duża zmiana w stosunku do zeszłego roku, gdy takiego zawodnika nie było w ogóle.

Tuż za plecami Lopeza znalazł się Josue, który ma za sobą bardzo udane miesiące w Legii Warszawa. Ocena Portugalczyka wzrośnie z 72 do 74, w dodatku w trybie Ultimate jego karta będzie "rzadką", czyli trudniejszą do trafienia w paczce.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na najniższym stopniu podium jest aż czterech graczy. Trzech z nich występuje w Lecha Poznań, który w poprzednim sezonie dotarł do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Mowa tu o Mikaelu Ishaku i Jesprze Karlstromie, a także letnim nabytku Alim Gholizadehu. Wszyscy mają oceny 73, podobnie jak Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin, wybrany najlepszym piłkarzem ligi w minionym sezonie. Polak, w przeciwieństwie do zawodników Lecha, w trybie Ultimate będzie miał kartę "zwykłą", a nie "rzadką".

Najwyżej ocenieni zawodnicy z ekstraklasy w EA Sports FC 24

  • Ivi Lopez (Raków) - 75
  • Josue (Legia) - 74
  • Mikael Ishak, Jesper Karlstrom, Ali Gholizadeh (wszyscy Lech), Kamil Grosicki (Pogoń) - 73
  • Lukas Podolski (Górnik Zabrze), Vladan Kovacevic, Fran Tudor, Srdjan Plavsić (wszyscy Raków) Damian Dąbrowski, Sokratis Dioudis (obaj Zagłębie Lubin), Dino Hotić (Lech) - 72
  • Antonio Milić (Lech), Stratos Svarnas, Sonny Kittel (obaj Raków), Damian Kądzior (Piast Gliwice) - 71

Już wcześniej ujawniono natomiast, który polski piłkarz będzie miał najwyższą ocenę w EA Sports FC 24. Kolejny rok z rzędu będzie to Robert Lewandowski z overallem wynoszącym 90, czwartym najwyższym wśród piłkarzy.

Więcej o: